Opryski zwalczają nie tylko komary.

  • 31.05.2022, 10:50
  • Eliza Kudelska-Nowosad
Opryski zwalczają nie tylko komary.
Trudno w pełni korzystać z wiosennych czy letnich korzyści przebywania na świeżym powietrzu, na łonie natury, na działce, w lesie, na łące. Trudność polega na przykrym, a czasem nawet groźnym sąsiedztwie komarów, meszek czy kleszczy. Wiele samorządów, szczególnie tych, które spodziewają się przyjazdu turystów, decyduje się na akcje przeprowadzania specjalnych zabiegów pozwalających pozbyć się na jakiś czas kąsających owadów. Przy okazji takich akcji pada pytanie, czy są obojętne dla innych stworzeń, w tym pożytecznych zapylaczy, a przede wszystkim dla ludzi?

O tę kwestię zapytaliśmy gościa Radia Bon Ton, Ignacego Kitowskiego, profesora Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie i Państwowej Akademii Nauk Stosowanych w Chełmie:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Eliza Kudelska-Nowosad

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe