ART MDK - wyjątkowe warsztaty artystyczne

  • 28.04.2022, 17:15
  • Młodzieżowy Dom Kultury
ART MDK - wyjątkowe warsztaty artystyczne
To było naprawdę niecodzienne wydarzenie w MDK przy Czapli! W środę 27 kwietnia zaprosiliśmy polskich i ukraińskich uczniów ze SP nr 7 w Chełmie do udziału w integracyjnych warsztatach artystycznych ART MDK.

Całe przedsięwzięcie zostało zorganizowane dzięki wsparciu Województwa Lubelskiego „Lubelskie. Smakuj życie!”. Uczestnikami projektu były dzieci z klas I-IV: zarówno uczniowie polscy, jak i ukraińscy uczący się na co dzień w stworzonych w „Siódemce” klasach przygotowawczych. Głównym celem naszego artystycznego przedsięwzięcia była integracja uczniów, a nic tak nie integruje, jak wspólne działanie. Dlatego też zaproponowaliśmy uczestnikom blisko 40 godzin zajęć artystycznych i rekreacyjnych, aby podczas wspólnego tworzenia i zabawy mogli lepiej się poznać i porozumieć.

W programie znalazły się warsztaty muzyczne, taneczne, plastyczne, techniczne i teatralne. Nie zabrakło także gier i zabaw. W organizację zajęć włączyły się wszystkie pracownie i wszyscy pracownicy MDK. W pomoc zaangażowali się także wychowankowie MDK oraz studenci PWSZ.

Tym samym w całym przedsięwzięciu wzięło udział ponad 200 osób!

Uczestnicy warsztatów nie tylko mieli okazję nauczyć się nowych rzeczy: poznać taneczne kroki, wykonać samodzielnie proste instrumenty muzyczne, przygotować dla siebie i kolegów artystyczne drobiazgi i wykonać prace plastyczne różnymi technikami. Poznały też podstawy teatralnej sztuki oraz integrowały się podczas zabaw, m.in. z chustą animacyjną.

Wszystkie grupy odwiedziły studio fotograficzne i mogły sprawdzić, jak pozuje się przed profesjonalnym obiektywem. Był też słodki poczęstunek dla uczestników zajęć.

Pamiątką po środowych warsztatach będą dla dzieci nie tylko wspomnienia, ale także pamiątkowe zdjęcia ze Studia Paparazzi, przedmioty, które wykonały na warsztatach (wiatraczki, zakładki itp.) oraz słodkie upominki, które każdy dostał na pożegnanie.

Z relacji uczestników wynika, że impreza bardzo się spodobała. Dlatego już planujemy kolejne tego typu wydarzenia artystyczno-integracyjne z udziałem uczniów także z innych chełmskich szkół.

Młodzieżowy Dom Kultury

Podziel się:

Oceń:

Zdjęcia (13)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe