Krasnystaw: Budowa ronda

  • 25.04.2022, 09:43 (aktualizacja 25.04.2022, 09:46)
  • red
Krasnystaw: Budowa ronda gov.pl
Do 28 kwietnia Generalna Dyrekcja Dróg i Autostrad Oddział w Lublinie czeka na oferty od wykonawców w przetargu na budowę ronda w Krasnymstawie na drodze krajowej nr 17 na skrzyżowaniu ulic: Lwowskiej i Sokołowskiego.

Rondo ma być trzywlotowe. Wzmocniona zostanie też konstrukcja drogi, w obrębie skrzyżowania wybudowane zostaną chodniki o łącznej długości ok. 850 metrów, powstaną bezpieczne przejścia dla pieszych, oświetlenie drogowe oraz dwie zatoki autobusowe w ciągu drogi wojewódzkiej. 
Celem inwestycji jest zwiększenie płynności ruchu na skrzyżowaniu, a także poprawienie bezpieczeństwa zarówno kierowców, jak i pieszych. To bardzo ważne, bo w ostatnich latach doszło w tamtym miejscu do śmiertelnego wypadku i wielu kolizji drogowych. Konieczność przebudowy skrzyżowania zgłaszały władze samorządowe, policja, straż pożarna oraz służby ratownictwa medycznego. 

red

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
miki
miki 02.05.2022, 23:28
przecież to było w formie "zaprojektuj i zbuduj"
Antoni
Antoni 27.04.2022, 18:32
Przed rozpoczęciem prac trzeba przyjechać do Chełma by zobaczyć jak można spartaczyć drogę by w Krasnymstawie tak nie było jak w Chełmie. Co można było przy ulicy Rejowieckiej spartaczyć to spartaczono. Niespodziewane zwężenia jezdni ,że dwa tiry ledwo się mieszczą. Wjazdy na ronda i zjazdy tak wykonane , że samochody ciężarowe koniecznie muszą kołami przyczep jechać po krawężnikach. Czerwone pasy między jezdniami ,że za furmanką trzeba jechać ul. Rampa Brzeska bez możliwości wyprzedzania. A szczyt partactwa to lewoskręt z ulicy Szpitalnej w kierunku od szpitala na ulicę Rejowiecką. A przed przebudową było lepiej i nie było korków i czego to zepsuto?

Pozostałe