Wielkanoc w DPS w Rejowcu

  • 11.04.2022, 10:49 (aktualizacja 11.04.2022, 11:00)
  • red
Wielkanoc w DPS w Rejowcu
Trwają przygotowania do świąt nie tylko w polskich domach, ale też w ośrodkach, gdzie przebywają uchodźcy z Ukrainy.

Wielu z nich w tym okresie nie będzie się mogło spotkać bliskimi, którzy zostali po drugiej stronie granicy. W większości są to osoby prawosławne, które będą świętowały Wielkanoc później niż katolicy.

Mówi wicestarosta Jerzy Kwiatkowski:

loadingŁaduję odtwarzacz...

W budynku przyszłego DPS-u w Rejowcu przebywa obecnie ok. 260 uchodźców. Placówkę prowadzi powiat chełmski. W związku ze zbliżającymi się świętami planowane są tam dwa 'wielkie śniadania' Jedno będzie zorganizowane 17 kwietnia, podczas polskich świąt Wielkanocy, a drugie - 24 kwietnia, gdy świętują prawosławni.
 

red

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Jerzy
Jerzy 15.04.2022, 13:35
Nie piszcie negatywnie na ten temat bo już minister warchoł zastępca ziobry ps. Zero ogłosił w proponowanym zapisie 2 LATA pozbawienia wolności dla osób wypowiadających się negatywnie na temat związany z wiarą.
Tre
Tre 14.04.2022, 07:15
Co tam Pasja i największa scena w historii Chełma na Łuczkowskiego, budowana od kilku dni. Olać, nie widać tego...

Pozostałe