Włodawa: praca dla uchodźców

  • 25.03.2022, 09:31 (aktualizacja 25.03.2022, 09:34)
  • red
Włodawa: praca dla uchodźców
Każdego dnia do Polski przyjeżdża 60-70 tys. uchodźców, głównie kobiet i dzieci.

Wiele osób zdążyło się już 'zadomowić' we Włodawie i okolicach miasta. Ukraińcy, a właściwie Ukrainki, uciekające przed wojną szukają w naszym regionie nie tylko dachu nad głową, ale także pracy.
'Oferuję pomoc w sprzątaniu, albo jako kucharka', 'Chętnie zaopiekuję się osobą starszą' - takie ogłoszenia można już znaleźć w internecie. 
Pierwszych uchodźców dodał już do swojej bazy Powiatowy Urząd Pracy we Włodawie, gdzie obecnie zarejestrowane są trzy osoby ze statusem uchodźców z Ukrainy. Wszystkie to kobiety. 
Żeby pomóc uchodźcom, próbującym odnaleźć się w naszym regionie, Powiatowy Urząd Pracy uruchomił specjalny punkt informacyjny. Porad i wszelkich niezbędnych informacji udziela na miejscu osoba mówiąca biegłe po polsku, ukraińsku i rosyjsku.

red

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe