Nazwa ulicy I Armii Wojska Polskiego do zmiany!

  • 23.03.2017, 13:59
  • DSO
Nazwa ulicy I Armii Wojska Polskiego do zmiany! panoramio.com
Nazwa jednej z głównych ulic Chełma - do zmiany. To wynik wejścia w życie rządowej ustawy o dekomunizacji życia publicznego w Polsce.

Po kilku miesiącach pracy, specjalny zespół działający przy Urzędzie Miasta, ustalił już, które ulice i place będą usiały zmienić nazwy. Mówi dyrektor wydziału geodezji, kartografii i mienia komunalnego w Urzędzie Miasta - Ryszard Poniatowski.


loadingŁaduję odtwarzacz...

Komisja zaproponuje zbliżoną nazwę 'Aleja Żołnierzy 1-ej AWP'. Dokładnie tak - w skrócie, żeby zaakcentować właśnie żołnierzy, a nie - samą jednostkę. Zespół do zmian nazw chełmskich ulic zastanawiał się jeszcze nad kilkoma innymi nazwami ulic. Odświeżano biografie osób, których dotyczą, ale w żadnym przypadku nie zdecydowano się na zaproponowanie kolejnych zmian. Tym bardziej, że nie sugerował ich również IPN.
 

dso_

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Andy
Andy 10.07.2017, 19:52
A co z pomnikiem poswieconym 2 Armii Wojska Polskiego ktory dwa lata temu odslonieto na poznanskiej cytadeli?
chełmianin
chełmianin 23.03.2017, 17:19
Jaki będzie realny koszt zmiany nazwy? I może to mieszkańcy powinni zadecydować o takich zmianach.... Moj dziadek byl zolnierzem I Armii Wojska Polskiego. Nie mam powodow do wstydu. Mojej zgody nie ma.

Pozostałe