Gmina Włodawa: Mieszkańcy nie chcą wycinki drzew

  • 28.01.2022, 11:48
  • red
Gmina Włodawa: Mieszkańcy nie chcą wycinki drzew fot. ilustracyjna
Mieszkańcy miejscowości Różanka w gminie Włodawa zbierają podpisy pod petycją, która ma trafić na biurko konserwatora zabytków.

W ten sposób protestują przeciwko planowanej wycince drzew z tzw. alei Lipowej. Wzdłuż drogi, administrowanej przez Zarząd Dróg Powiatowych, rośnie kilkadziesiąt drzew. Większość to lipy, ale są też kasztanowce i stary dąb.

Ta aleja, będąca częścią słynnego niegdyś na całą Rzeczpospolitą majątku Konstantego Ludwika Pocieja, fundatora kościoła oo. Paulinów we Włodawie jest dla nas mieszkańców szczególna. To ważny element historii naszej społeczności, dla wielu ma wartość sentymentalną' - czytamy w petycji. Zamiast wycinki mieszkańcy żądają  przeprowadzenia profesjonalnej diagnostyki i pielęgnacji leciwych drzew.

Pod petycją podpisało się już ponad 200 osób.

 

red

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe