Z powodu ASF strzelają do dzików

  • 20.01.2022, 16:15
  • red
Z powodu ASF strzelają do dzików
W powiecie włodawskim trwa sanitarny odstrzał dzików.

To w ramach zwalczania wirusa Afrykańskiego Pomoru Świń. Zgodnie z rozporządzeniem Powiatowego Lekarza Weterynarii we Włodawie, myśliwi mogą strzelać do dzików od 3. stycznia.
Jak dowiedzieliśmy się w Inspektoracie, od tego czasu odstrzelili dokładnie 51 dzików. Tylko jeden był zakażony wirusem ASF.
Jak wyglądają statystyki za poprzednie lata?
W ubiegłym roku w okolicach Włodawy potwierdzono tylko cztery przypadki ASF u dzików. W hodowlach trzody chlewnej wirus się nie pojawił. W 2020-tym wirus zaatakował w Różance w hodowli liczącej 70 świń. Rok wcześniej (w 2019-tym) na Lubelszczyźnie było 17 ognisk ASF wśród trzody chlewnej (na liście nie było powiatu włodawskiego) i 584 przypadki tej choroby u dzików.
Sanitarny odstrzał dzików w okolicach Włodawy potrwa do końca marca.

red

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe