Chełm: "Pomocna" awaria zostanie naprawiona

  • 23.12.2021, 11:26 (aktualizacja 23.12.2021, 11:31)
  • MP
Chełm: "Pomocna" awaria zostanie naprawiona
Sygnalizacja na skrzyżowaniu ulic Rejowieckiej i Kochanowskiego nie działa od kilkunastu dni. Co ciekawe, kierowcy nie kryją swojego zadowolenia z tej usterki, część z nich była wręcz pewna, że światła zostały wyłączone celowo. Mniej powodów do radości mieli jednak piesi, z trudem przechodząc na drugą stronę ulicy...

- Jeździ się bardzo dobrze, więc mam nadzieję, że to rozwiązanie na stałe - przekazał nam jeden z kierowców. - To już nie pierwszy raz, kiedy okazuje się, że brak sygnalizacji poprawia przejezdność. Kilka lat temu analogiczna sytuacja była na skrzyżowaniu Lwowskiej z Drogą Męczenników. Kierowcy zachowują większą czujność i przynajmniej nie tworzą się zatory.

I choć takich głosów było więcej, to inna grupa uczestników ruchu była znacznie mniej zachwycona. Mowa o pieszych. Przejście przez ulicę Rejowiecką w godzinach szczytu było bardzo ryzykowne. Nawet, kiedy jeden kierowca się zatrzymywał, żeby wpuścić przechodniów, inni jechali dalej sąsiednim pasem... Od nich właśnie dostaliśmy liczne sygnały o niebezpieczeństwie w tym miejscu.

O sytuację zapytaliśmy w Urzędzie Miasta Chełm jeszcze 13 grudnia. Jak przekazał nam Damian Zieliński z gabinetu prezydenta, usterka została zgłoszona do Budimexu. Wykonawca musi ją usunąć w ramach obowiązującej gwarancji.

- Naprawa związana jest z systemem obsługującym sygnalizator - dodał.

W zeszłym tygodniu sygnalizacja wciąż była niesprawna. Ponownie skontaktowaliśmy z chełmskim magistratem i okazało się, że usterka jest znacznie poważniejsza, niż przewidywano. Ale rozwiązywalna.

loadingŁaduję odtwarzacz...

MP

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
longin
longin 28.12.2021, 08:15
Cieszą się chyba tylko debile, którzy nie zdają sobie sprawy z zagrożenia dla pieszych jak i kierowców pojazdów nie znających przepisów. Z galerii wyjeżdżają nie tylko w prawo na Rejowiecką ale również na Lublin.
miki
miki 24.12.2021, 10:31
proście pana, żeby łaskawie się wywiązał ze swoich obowiązków - prywatna firma a zachowanie wprost z kabaretu "ucz się Jasiu"
Andrzej L.
Andrzej L. 23.12.2021, 16:44
Ja codziennie jeździłem z Kochanowskiego do miasta. Teraz muszę jeździć w prawo do ronda i dopiero stamtąd mogę jechać. Naprawcie to szybko !!!

Pozostałe