Zmiany w przepisach - certyfikaty po szczepieniu będą ważne krócej

  • 22.12.2021, 12:40 (aktualizacja 22.12.2021, 12:50)
  • ---
Zmiany w przepisach - certyfikaty po szczepieniu będą ważne krócej gov.pl
Nie przez rok, ale przez dziewięć miesięcy - tyle właśnie ważne będą certyfikaty po pełnym zaszczepieniu i po szczepieniu przypominającym. Zmiana w przepisach wejdzie w życie 1 lutego 2022 r., a zapowiedział ją Wojciech Andrusiewicz, rzecznik ministerstwa zdrowia.

Zmiana ta obejmie nie tylko certyfikaty wydane po 31 stycznia przyszłego roku, ale również wcześniejsze - ważność ich wszystkich będzie wynosiła 9 miesięcy (270 dni). To wynik rozwiązań przyjętych przez Komisję Europejską. Aby przedłużyć ten okres konieczne będzie przyjęcie dawki przypominającej. Do 1 lutego 2022 r. w całej Unii Europejskiej do weryfikacji certyfikatów mają zostać również dostosowane aplikacje mobilne.

Ministerstwo Zdrowia zapowiada również, że w tym lub w przyszłym tygodniu zostanie podpisane rozporządzenie o obowiązkowych szczepieniach służb medycznych, których przedstawiciele od 1 marca będą musieli mieć udokoumentowane pełne szczepienie.

---

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
kejam77
kejam77 08.01.2022, 21:53
Obowiązek szczepień... przecież niby są dobrowolne... kwadratura koła...

Pozostałe