Wzmożone kontrole policjantów w komunikacji publicznej i galeriach handlowych

  • 01.12.2021, 06:35 (aktualizacja 01.12.2021, 08:47)
  • Informacja prasowa
Wzmożone kontrole policjantów w komunikacji publicznej i galeriach handlowych
Lubelscy policjanci po raz kolejny rozpoczęli wzmożone kontrole przestrzegania obostrzeń. W okresie przedświątecznym większą liczbę patroli będzie można spotkać w galeriach handlowych oraz sklepach wielkopowierzchniowych. Mundurowi przypominają, że od dziś (1 grudnia) weszły w życie nowe zalecenia sanitarne.

W związku z wysoką liczbą zachorowań na koronawirusa lubelscy policjanci prowadzą kontrole przestrzegania obostrzeń. Od pewnego czasu patrole można spotkać w galeriach handlowych, sklepach wielkopowierzchniowych oraz w środkach transportu publicznego. Teraz w okresie przedświątecznym patroli skierowanych do działań będzie więcej.

- Policjantów można spotkać m.in. w autobusach komunikacji miejskiej. Funkcjonariusze będą sprawdzać, czy pasażerowie stosują się do obowiązku zasłaniania ust i nosa przy pomocy maseczki oraz zachowują dystans społeczny. Ponadto mundurowi częściej będą odwiedzać galerie handlowe, sklepy wielkopowierzchniowe oraz lokale gastronomiczne i kina. Osoby naruszając przepisy, muszą liczyć się z konsekwencjami prawnymi - apelują lubelscy mundurowi.

Od 1 grudnia zmieniły się limity osób w obiektach. Według rozporządzenia obowiązuje limit jednej osoby na 15 mkw na siłowniach, w klubach i centrach fitness, lokalach hazardowych, muzeach, galeriach sztuki, targach, wystawach, kongresach i konferencjach (obecny limit to jedna osoba na 10 mkw). Maksymalnie 100 osób może uczestniczyć w zgromadzeniach i uroczystościach, takich jak wesela, komunie, konsolacje i spotkania, a także podczas dyskotek (obecny limit to 150 osób). Limit jednej osoby na 15 mkw. obowiązuje również w obiektach handlowych (obecnie jedna osoba na 10 mkw).

Informacja prasowa

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Paweł
Paweł 01.12.2021, 09:42
Idę do sklepu. Niech wypisują już wniosek, nie przyjmuję mandatu.

Pozostałe