Chełm: Krwiodawcy odznaczeni jako Zasłużeni dla Zdrowia Narodu

  • 29.11.2021, 06:30 (aktualizacja 29.11.2021, 06:32)
  • oprac. MP
Chełm: Krwiodawcy odznaczeni jako Zasłużeni dla Zdrowia Narodu
W piątek w siedzibie chełmskiego oddziału Polskiego Czerwonego Krzyża kilkudziesięciu krwiodawców zostało nagrodzonych orderami Zasłużony dla Zdrowia Narodu. Otrzymuje się ją z oddanie co najmniej 20 litrów krwi, leku, którego wartość jest bezcenna.

Mówi Jan Staroch, prezes Zarządu Okręgowego PCK w Lublinie:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Oprócz odznak Zasłużony dla Zdrowia Narodu ok. 130 krwiodawcom z regionu przyznano odznaki Honorowy Zasłużony Dawca Krwi III, II i I stopnia, za oddanie kolejno 6, 12 i 18 litrów krwi. Ze względów sanitarnych były i są one wydawane indywidualnie.

Wśród Zasłużonych dla Zdrowia Narodu znalazł się również nasz redakcyjny kolega Marcin Petruk, który oddał dotąd ponad 30 litrów krwi i ponad dwa razy więcej jej składników:

loadingŁaduję odtwarzacz...

oprac. MP

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe