Policja apeluje o noszenie odblasków. Kolejna śmiertelna ofiara w ciemnościach

  • 28.11.2021, 14:04
  • oprac. MP
Policja apeluje o noszenie odblasków. Kolejna śmiertelna ofiara w ciemnościach
Nie bez powodu mówi się, że noszenie odblasków ratuje życie. Niestety, ich brak doprowadził do kolejnej tragedii na drogach naszego województwa. W Sięciaszce Pierwszej w powiecie łukowskim osobowe audi potrąciło pieszego przechodzącego przez jezdnię. 60-latek w wyniku odniesionych obrażeń zmarł w szpitalu.

W zeszły piątek chwilę po godzinie 16:00 policjanci otrzymali zgłoszenie, że w Sięciaszce Pierwszej doszło do potrącenia pieszego przez samochód osobowy. Pracujący na miejscu funkcjonariusze ustalili, że kierujący audi 46-letni mieszkaniec Łukowa potrącił przechodzącego przez jezdnię, poza przejściem dla pieszych 60-letniego mieszkańca gminy Łuków. W chwili zdarzenia na drodze panowały trudne warunki, było ciemno i padał deszcz. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 60-latek zamierzając przejść na drugą stronę jezdni nie zauważył jadącego od strony Dąbia w kierunku Łukowa samochodu osobowego. 60-letni mężczyzna został przewieziony do szpitala w Łukowie, gdzie w wyniku odniesionych obrażeń zmarł.

- Apelujemy o zachowanie ostrożności i rozsądek na drodze. Przypominamy, że osoby piesze to niechronieni uczestnicy ruchu drogowego, którzy w kontakcie z rozpędzonym pojazdem narażeni są na odniesienie bardzo poważnych obrażeń ciała. Zachęcamy pieszych do korzystania z elementów odblaskowych, nie tylko po zapadnięciu zmroku poza obszarem zabudowanym, ale również w obszarze zabudowanym na nieoświetlonych lub słabo oświetlonych odcinkach dróg. Jesienią i zimą, dzień jest krótszy, a warunki atmosferyczne ulegają pogorszeniu. Piesi na drogach stają się słabo widoczni dla innych uczestników ruchu drogowego - przypominają policjanci.

Podczas zmiennej aury, opadów deszczu, śniegu każdy pieszy i rowerzysta powinien zadbać o to, aby być widocznym na drodze. Lepsza widoczność to wyższe bezpieczeństwo, bo kierowca ma więcej czasu na reakcję.

- Pieszy poruszający się po drodze po zmierzchu poza obszarem zabudowanym jest obowiązany używać elementów odblaskowych w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu, chyba że porusza się po drodze przeznaczonej wyłącznie dla pieszych lub po chodniku. Zachęcamy również do używania odblasków nie tylko poza terenem zabudowanym, ale wszędzie tam, gdzie poruszamy się pieszo. Pamiętajmy nawet niewielki element odblaskowy może uratować nam życie.

oprac. MP

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe