Alkohol i narkotyki – wzmożone działania policjantów

  • 28.11.2021, 11:12
  • Informacja prasowa
Alkohol i narkotyki – wzmożone działania policjantów
Od soboty (27 listopada) policjanci prowadzą wzmożone działania kontrolno-prewencyjne pod nazwą ,,Alkohol i narkotyki”, których głównym celem jest eliminowanie z ruchu kierujących będących po spożyciu alkoholu, bądź po użyciu środków działających podobnie do alkoholu. Mundurowi apelują o zachowanie zdrowego rozsądku za każdym razem, kiedy wsiadamy ,,za kółko”, będą także reagować na stosowanie się do zasad i przepisów ruchu drogowego.

Na terenie całego województwa lubelskiego policjanci od wczoraj prowadzą wzmożone kontrole drogowe mające na celu eliminowanie z ruchu osób, które kierują po spożyciu alkoholu lub są po użyciu środków działających podobnie do alkoholu. Prowadzone działania kontrolno-prewencyjne pod kryptonimem ,,Alkohol i narkotyki” są ukierunkowane na poprawę bezpieczeństwa na naszych drogach. Należy się więc liczyć ze zwiększoną liczbą policyjnych patroli i kontroli na drodze.

- Miejmy świadomość, że każdy kierowca, który wsiada za kierownicę po spożyciu alkoholu lub środka działającego podobnie do alkoholu jest potencjalnym zagrożeniem dla życia i zdrowia innych uczestników ruchu drogowego. Niestosowanie się do tych zasad rodzi poważne konsekwencje prawne, a także finansowe. Może również stać się przyczyną tragedii dla drugiego człowieka i dla nas samych. Dlatego zastanówmy się kilka razy, zanim zdecydujemy się prowadzić na ,,podwójnym gazie” - apelują policjanci.

Informacja prasowa

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe