Dronem w piratów drogowych - posypały się mandaty [VIDEO]

  • 18.11.2021, 12:47
  • Informacja prasowa
Dronem w piratów drogowych - posypały się mandaty [VIDEO]
Policyjny dron został po raz kolejny wykorzystany na terenie powiatu krasnostawskiego podczas kontroli drogowych na DK-17. Tylko w ciągu 2,5 godziny pracy ujawnił aż 13 wykroczeń drogowych. Większość kierujących wyprzedzała inne pojazdy w miejscu niedozwolonym i używała telefonu komórkowego podczas jazdy.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego krasnostawskiej komendy prowadzili działania na krajowej „siedemnastce” we wtorek (16 listopada). Przy wsparciu funkcjonariuszy z Lublina, za pomocą drona ,,wyłapywali” kierowców, którzy nie stosowali się do przepisów ruchu drogowego.

- Podczas dwu i półgodzinnej pracy policjanci ujawnili, aż 13 wykroczeń popełnionych przez kierujących pojazdami. Zdecydowana większość z nich wyprzedzała inne pojazdy w miejscu, gdzie jest to niedozwolone. Czterech kierujących rozmawiało podczas jazdy przez telefon komórkowy trzymając urządzenie w ręku. Byli także tacy, którzy prowadzili pojazd bez zapiętych pasów bezpieczeństwa lub w ogóle ignorowali znak drogowy B-20 ,,stop” - mówi Jolanta Babicz, rzecznik KPP w Krasnymstawie.

Efektem wtorkowych działań krasnostawskiej drogówki było 11 mandatów karnych. Niektórzy z kierujących byli bardzo zdziwieni w momencie zatrzymania ich przez patrol, byli pewni, że nikt nie zauważył popełnianych przez nich przewinień.

- Policjanci apelują do wszystkich kierowców o bezwzględne stosowanie się do przepisów ruchu drogowego i zapowiadają kolejne takie kontrole z powietrza. Miejmy świadomość, że popełnianie wykroczeń na drodze może mieć tragiczne skutki. W trosce o nasze bezpieczeństwo stosujmy się za zasad ruchu drogowego.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Informacja prasowa

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Zofia .
Zofia . 18.11.2021, 18:17
BRAWO !! OBY JAK NAJWIĘCEJ TAKICH KONTORLI !

Pozostałe