Włodawa: Nie odwołał interwencji, bo... pił alkohol

  • 17.11.2021, 13:01
  • oprac. MP
Włodawa: Nie odwołał interwencji, bo... pił alkohol
Dyżurny włodawskiej komendy otrzymał zgłoszenie od mężczyzny, który powiadomił, że zgubił się w lesie. Sytuacja wyglądała poważnie, ponieważ był późny wieczór. Po intensywnych poszukiwaniach policjanci znaleźli 30-letniego zgłaszającego. Jak się okazało mężczyzna znalazł drogę do swojego znajomego, natomiast nie zadzwonił odwołać interwencji, bo pił alkohol.

W niedzielę (14 listopada) około godziny 21:30 pod numer alarmowy zadzwonił mężczyzna, który poinformował, że zgubił się w lesie w gminie Hańsk i nie może odnaleźć drogi. Do poszukiwań mężczyzny zostali skierowani policjanci, którzy sprawdzali kompleksy leśne i wszystkie możliwe miejsca, gdzie mógł przebywać zgłaszający.

- Funkcjonariusze znaleźli 30-latka z gminy Hańsk u swojego znajomego, gdzie jak się okazało spożywał alkohol. Mężczyzna przyznał się, że zadzwonił pod numer alarmowy, bo nie mógł znaleźć drogi, a później nie zadzwonił ponownie, żeby odwołać interwencję, bo spożywał alkohol, a telefon mu się rozładował i nie chciał marnować czasu na szukanie drugiego - mówi Elwira Tadyniewicz, rzecznik KPP we Włodawie. - Niestety, powyższe bardzo nierozsądne zachowanie zgłaszającego wywołało niepotrzebną czynność policjantów.

Sprawa trafi do sądu i mężczyzna poniesie konsekwencje swojego  postępowania.

- Przypominamy, że pod numer alarmowy dzwonimy kiedy naprawdę potrzebujemy pomocy. Jeżeli okaże się, że interwencja służb jest zbędna mamy obowiązek o tym poinformować. W innym przypadku osoba zgłaszająca odpowie za wywołanie niepotrzebnej interwencji. Za to wykroczenie grozi kara aresztu, ograniczenia wolności lub grzywny. Pamiętajmy, że w tym czasie kiedy służby są zaangażowane w czynności osoba, która naprawdę potrzebuje pomocy może jej nie otrzymać na czas.

oprac. MP

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe