Lubelscy Terytorialsi wyruszyli na poligon

  • 17.11.2021, 09:50 (aktualizacja 17.11.2021, 11:00)
  • Informacja prasowa
Lubelscy Terytorialsi wyruszyli na poligon
W poniedziałek (15 listopada) blisko 200 żołnierzy 2 Lubelskiej Brygady OT rozpoczęło ostatnie w tym roku szkolenie na poligonie w Nowej Dębie.

- Mimo intensywnego zaangażowania w działania na granicy w ramach operacji „Silne wsparcie”, żołnierze 2 LBOT nie ustają w szkoleniach. Przez najbliższe dwa tygodnie będą ćwiczyć w Ośrodku Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych w Nowej Dębie. Plan szkolenia zakłada doskonalenie z taktyki bojowej żołnierzy na poszczególnych stanowiskach funkcyjnych. Ćwiczenia przejdą, m.in. strzelcy wyborowi, saperzy, logistycy, łącznościowcy, obsługa moździerzy oraz medycy - mówi kpt. Damian Stanula, oficer prasowy 2LBOT.

Główne zadania żołnierzy 2LBOT to szlifowanie umiejętności bojowych na etatowym sprzęcie i prowadzenie strzelań specjalistycznych. W grupach szkoleniowych doskonalą, m.in. rzut granatem, prowadzenie ognia moździerzem, prowadzenie działań w obronie i kontakcie z przeciwnikiem, zakładanie baz i posterunków obserwacyjnych, umiejętności z topografii wojskowej, bytowanie w rejonie działania w różnych warunkach oraz taktyczno-bojową opiekę nad poszkodowanymi.

Dwutygodniowe szkolenia poligonowe są jedną z wielu form szkoleń terytorialsów. Dla nowych rekrutów, którzy nigdy wcześniej nie byli w wojsku, prowadzone są szkolenia podstawowe, a dla żołnierzy rezerwy szkolenia wyrównawcze. Proces szkolenia terytorialsów trwa w sumie 3 lata i odbywa się przede wszystkim w systemie weekendowym, a szkolenia organizowane są głównie w terenie, tj. w stałych rejonach odpowiedzialności. Wszystkie szkolenia odbywają się pod okiem doświadczonej kadry instruktorów, z wykorzystaniem nowoczesnego sprzętu.

- Jeśli chcesz mieć realny wpływ na bezpieczeństwo naszej ojczyzny, regionu oraz swoich bliskich dołącz w szeregi 2 Lubelskiej Brygady OT. Już dziś skontaktuj się z naszymi rekruterami, którzy udzielą szczegółowych informacji na temat służby oraz pomogą w procesie rekrutacji. Kontakty są dostępne na stronie www.rekruterzy.terytorialsi.wp.mil.pl

Informacja prasowa

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe