Więźniowie wesprą leśników w pracach porządkowych

  • 17.11.2021, 09:31 (aktualizacja 17.11.2021, 09:43)
  • oprac. MP
Więźniowie wesprą leśników w pracach porządkowych
Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Lublinie podpisała porozumienie ze służbą więzienną, którego rezultatem będzie pomoc leśnikom w wykonywaniu ich obowiązków.

Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Lublinie jest pewna, że ta współpraca przyniesie korzyści dla obu stron porozumienia, podnosząc przede wszystkim wskaźnik zatrudnienia więźniów. A to z kolei przełoży się na ich powrót na rynek pracy już po wyjściu z zakładu karnego. Zakres prac, jakie będą wykonywali osadzeni będzie określany z poszczególnymi jednostkami Lasów Państwowych w województwie lubelskim, bądź też z firmami, które wykonują dla nich usługi. Do zadań więźniów będzie należało m.in. porządkowanie ścieżek i leśnych pasów drogowych, sprzątanie odpadów pozostawionych wśród drzew, a także wykonywanie budek lęgowych dla ptaków.

A w lasach naszego regionu jest co robić, szczególnie pod kątem sprzątania. Podkreślają to również sami chełmianie, że ze śmiecenie jest duży problem, a kary za to są niewystarczające:

loadingŁaduję odtwarzacz...

oprac. MP

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Januszek
Januszek 22.11.2021, 16:59
Wywieźć więźniów do lasu, to mam być dobry pomysł? Gratuluję.

Pozostałe