Trwają kontrole policji i sanepidu - sypią się mandaty za brak maseczek

  • 16.11.2021, 11:13 (aktualizacja 16.11.2021, 15:16)
  • Informacja prasowa
Trwają kontrole policji i sanepidu - sypią się mandaty za brak maseczek
Policjanci kontrolują galerie i sklepy wielkopowierzchniowe pod kątem przestrzegania obowiązujących przepisów sanitarnych. Funkcjonariusze, wspierani przez inspektorów sanepidu, sprawdzają, czy klienci zachowują dystans społeczny, stosują się do obowiązku zakrywania ust i nosa oraz w jaki sposób przestrzegany jest przepis dotyczący liczby osób w sklepach. Tylko przez ostatni weekend mundurowi z Lublina ujawnili ponad 200 wykroczeń i wystawili 144 mandaty karne.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami, osoby korzystające z komunikacji publicznej, przebywające w obiektach handlowych oraz kinach, teatrach i lokalach gastronomicznych muszą pamiętać o zachowaniu reżimu sanitarnego. Przede wszystkim wymagane jest zakrywaniu ust i nosa przy pomocy maseczki oraz zachowanie dystansu społecznego i przestrzeganie liczby klientów w poszczególnych miejscach.

W związku z wprowadzonymi obostrzeniami, policjanci przy wsparciu inspektorów sanepidu prowadzą wzmożone kontrole. Patrole można spotkać o różnych porach w sklepach, czy galeriach handlowych. Tylko przez ostatni weekend (od piątku do niedzieli) mundurowi z KMP w Lublinie ujawnili 211 wykroczeń związanych z brakiem maseczki. 144 osoby zostały ukarane mandatem karnym. Sprawą kolejnych 15 osób zajmie się sąd. Wobec 52 osób zastosowano pouczenie.

W ostatnich dniach kontrole placówek handlowych prowadzili policjanci również na terenie Krasnegostawu.  Wspólnie z pracownikami Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Krasnymstawie kontrolowali sklepy, galerię handlowa oraz środki transportu publicznego. Mundurowi zwracali uwagę i reagowali wobec osób, które nie stosowali się do przepisów dotyczących obowiązku zakrywania ust i nosa.

Po raz kolejny apelujemy o stosowanie się do obowiązujących ograniczeń i przypominamy, że zgodnie z kodeksem wykroczeń policjanci osoby niestosujące się do ograniczeń mogą ukarać mandatem, skierować sprawę do sądu lub przekazać sprawę do sanepidu, który nakłady kary administracyjne.

Informacja prasowa

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe