Napięta sytuacja na granicy - policja, wojsko i straż graniczna gromadzą siły

  • 15.11.2021, 12:33 (aktualizacja 15.11.2021, 14:27)
  • oprac. MP
Napięta sytuacja na granicy - policja, wojsko i straż graniczna gromadzą… Twitter Straż Graniczna
Kilka tysięcy migrantów, którzy dziś rano ruszyli w kierunku przejścia granicznego Kuźnicy, domaga się wejścia do Polski i przejścia do Niemiec. Po naszej stronie granicy zgromadzone są siły straży granicznej, wspieranej przez policję i wojsko.

Straż Graniczna opublikowała na Twitterze nagranie, na którym widać zgromadzonych mundurowych, broniących granicy przed kilkutysięczną grupą cudzoziemców. Nad przejściem lata również policyjny śmigłowiec.

- Obecna próba masowego, nielegalnego, wejścia do Polski to skutek plotek rozpuszczanych wśród migrantów, które dodatkowo uwiarygadniane były przez białoruskie służby. Migranci byli okłamywali. Przekonywano ich o możliwości transportu do Niemiec. Niebezpieczne kłamstwa – informuje Stanisław Żaryn rzecznik ministra Koordynatora Służb Specjalnych.

Migranci przebywają w obozie w rejonie Kuźnicy już około tygodnia, według szacunków mundurowych SG w piątek było tam ich ponad 1000.

- Od rana na przejściu granicznym w Kuźnicy po stronie białoruskiej gromadzą się nielegalni imigranci. Dołączają do nich kolejne grupy, które do tej pory koczowały przy granicy. Przygotowywana jest próba siłowego forsowania granicy. Wszystko odbywa się pod nadzorem białoruskich służb - podała Straż Graniczna.

Funkcjonariusze SG są wspierani przez policjantów i wojsko, na nagraniach widać również armatkę wodną i drut kolczasty.

oprac. MP

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Etre
Etre 15.11.2021, 14:59
Bardzo dobrze. Jesteśmy murem z WP, WOT, SG, Policją. Jak będzie trzeba to pomożemy.

Pozostałe