Chełm: Odpowie za zaatakowanie policjanta maczetą

  • 15.11.2021, 11:47 (aktualizacja 15.11.2021, 11:50)
  • oprac. MP
Chełm: Odpowie za zaatakowanie policjanta maczetą
Z odpowiedzialnością karną za czynną napaść na policjanta musi liczyć się 44-latek, który podczas interwencji domowej rzucił maczetą w jednego z funkcjonariuszy. Groził też policjantom zabójstwem i znieważał ich słownie. Wcześniej zaatakował ojca, z którym wspólnie spożywał alkohol. 44-latek zostanie doprowadzony do prokuratury z wnioskiem o zastosowanie środka zapobiegawczego. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w sobotę w nocy w jednej z miejscowości w gminie Chełm. Ze zgłoszenia wynikało, że mieszkający tam mężczyzna zaatakował swojego ojca, z którym wcześniej spożywał alkohol. Miał zranić go nożem.

- Po przyjeździe policjantów, 44-latek nie stosował się do wydawanych przez mundurowych poleceń. Trzymając w ręku maczetę groził funkcjonariuszom pozbawieniem życia. W pewnej chwili rzucił nią w kierunku jednego z policjantów - mówi Ewa Czyż, rzecznik KMP w Chełmie. - Do obezwładnienia agresywnego napastnika funkcjonariusze użyli tasera. 44-latek został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Policjanci na miejscu zdarzenia zabezpieczyli także nóż kuchenny i maczetę, którą posługiwał się sprawca.

Ranny ojciec napastnika karetką pogotowia został przewieziony do szpitala. Po udzieleniu mu pomocy medycznej, został zwolniony. Zatrzymany 44-latek zostanie doprowadzony do prokuratury z wnioskiem o zastosowanie środka zapobiegawczego. Za czynną napaść na funkcjonariusza publicznego oraz znieważenie grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

oprac. MP

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe