Certyfikaty covidowe z dłuższym okresem ważności

  • 14.11.2021, 10:49 (aktualizacja 14.11.2021, 13:11)
  • Źródło: www.money.pl
Certyfikaty covidowe z dłuższym okresem ważności
Rok od daty przyjęcia dawki przypominającej (trzeciej) szczepienia przeciwko covid-19. Tak długo ważny będzie certyfikat covidowy po zmianie wprowadzonej przez Ministerstwo Zdrowia.

- Wydłużenie okresu ważności certyfikatu dokonujemy w oparciu o rekomendację Rady Medycznej. Trzecie szczepienie jest na tyle istotne dla budowy naszej odporności, że pozwoliliśmy sobie nie czekać na decyzję na poziomie całej Unii Europejskiej. Zachęcam wszystkich już zaszczepionych do skorzystania z przypominającego szczepienia, a niezaszczepionych do wejścia do grona osób chronionych przez szczepienia – tłumaczył minister zdrowia Adam Niedzielski.

Przepis o wydłużeniu okresu ważności do roku wszedł w życie 13 listopada. Dotyczy to również drugiej dawki szczepionki Johnson&Johnson. Dokument ten jest dostępny w Internetowym Koncie Pacjenta, a także w aplikacji m-obywatel. Jeśli nie ma się dostępu do żadnej z tych możliwości, certyfikat można wydrukować w placówce Podstawowej Opieki Zdrowotnej lub w punkcie szczepień. Do 13 listopada dawkę przypominającą szczepionki, według statystyk Ministerstwa Zdrowia, przyjęło ponad 1 200 000 osób.

Aktualnie, nie ma międzynarodowych ustaleń dotyczących Unijnego Certyfikatu i przyjęcia dodatkowej dawki szczepienia.

Źródło: www.money.pl

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe