Chełm: Straż Miejska wspiera policję w "maseczkowych" kontrolach

  • 10.11.2021, 13:03 (aktualizacja 10.11.2021, 13:11)
  • APM
Chełm: Straż Miejska wspiera policję w "maseczkowych" kontrolach Facebook Straż Miejska w w Chełmie
Od początku tygodnia funkcjonariusze Straży Miejskiej w Chełmie wspólnie z policją prowadzą kontrole przestrzegania obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa.

Patrole odwiedzają sklepy i galerie, przypominając klientom i pracownikom o obowiązku zakrywania ust i nosa. Prowadzone są również kontrole w zbiorowej komunikacji publicznej.

- Przypominamy, że zgodnie z obowiązującymi przepisami obowiązek zakrywania ust i nosa obowiązuje m.in. w obiektach handlowych, lokalach gastronomicznych, bankach, kinach, szpitalach, zakładach pracy i innych budynkach użyteczności publicznej - apelują strażnicy na swoim Facebooku.

O przestrzeganie restrykcji apeluje również Ewa Czyż, rzecznik chełmskich policjantów:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Pomimo wciąż utrzymującego się w naszym regionie dużego przyrostu zakażeń koronawirusem wiele osób nie zakłada maseczek. Dlatego interwencje coraz częściej kończą się ukaraniem mandatem karnym do 500 zł, bądź też skierowaniem wniosku o ukaranie do sądu.

APM

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe