Chełm: Roboty drogowe, których nie ma - ile można tędy jechać?

  • 03.11.2021, 07:23
  • MP
Chełm: Roboty drogowe, których nie ma - ile można tędy jechać?
Z jaką prędkością mogą właściwie jechać przez ul. Podgórze? To pytanie zadają nam ostatnio miejscowi kierowcy. Przepisy mówią, że w terenie zabudowanym wynosi ona max. 50 km/h, ale elektroniczna tablica informacyjna pokazuje wartość o 20 km/h mniejszą. Redukcja prędkości - jak wynika z wyświetlanego komunikatu - jest powodowana pracami drogowymi. Kłopot w tym, te już dawno zostały zakończone.

Słuchaczka poinformowała nas, że komunikat na tablicy zauważyła przypadkowo. Podczas drogi powrotnej z Lublina zwróciła uwagę na patrol policji zatrzymujący kierowców do kontroli, najprawdopodobniej za przekroczenie prędkości. Zarówno ona, jak i kolejni dzwoniący do nas kierowcy zastanawiają się, że nie doszło do awarii, a komunikat nie powinien już zniknąć z tablicy. A tym samym, czy karanie mandatami w tym miejscu jest zasadne, jeśli nie przekroczy się 50 km/h.

Z prośbą o wyjaśnienie tej zagadki zwróciliśmy się do Urzędu Miasta. I okazuje się, że wątpliwości kierowców wcale nie są nieuzasadnione.

- Miasto zgłaszało wykonawcy konieczność wygaszenia wspomnianej tablicy, a ten poinformował, że w aplikacji serwisowej znaki zostały wygaszone. W związku z faktem, że pomimo zgłoszenia komunikat nadal się wyświetla, ponownie zwrócimy się do wykonawcy celem wyjaśnienia zaistniałej sytuacji - mówi Damian Zieliński z UM Chełm.

MP

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Marcin
Marcin 03.11.2021, 09:37
Ludzie przecież ten komunikat występuje również przy wjeździe do chełma przy ul. Wschodniej od zakończenia budowy nic.Zastanawiam się po co te tablice postawiono miedzy bajki można sobie wziąść wyjaśnienia że w aplikacji zmianiono a komunikat nie zniknął po prostu nie ma komu tym się zająć proponuję wyłączyć zasilanie bo prąd podatników ciągnie...
FanZenka
FanZenka 03.11.2021, 10:52
Pytanie czy to miasta czy GDDKIA- w końcu przy krajówce stoi. W Piaskach pokazuje kolejke na granicy 3h , a w rzeczywistości duże w Brzeźnie.

Pozostałe