Kontrole w sklepach - policjanci upominają, karzą i rozdają maseczki

  • 31.10.2021, 10:05 (aktualizacja 31.10.2021, 13:04)
  • Informacja prasowa
Kontrole w sklepach - policjanci upominają, karzą i rozdają maseczki
Epidemia koronawirusa nie zwalnia tempa i przybywa nowych zakażeń. Policja zwraca uwagę, że wiele osób zapomina o obostrzeniach, dlatego patrole odwiedzają galerie handlowe i duże sklepy wielkopowierzchniowe w naszym regionie. Funkcjonariusze rozmawiają nie tylko z klientami, ale także z pracownikami przypominając o aktualnych obostrzeniach i zasadach. Rozdają również maseczki tym, którzy ich przy sobie nie posiadają.

Zdarza się, że z obowiązku zakrywania ust i nosa nie korzystają też pasażerowie komunikacji publicznej. Takie podejście jest szczególnie groźne, ponieważ z publicznej komunikacji korzysta bardzo wielu mieszkańców i w tych warunkach trudno jest zachować bezpieczny dystans.

- Wciąż przypominamy, że zgodnie z obowiązującymi przepisami osoby korzystające z komunikacji publicznej, przebywające w obiektach handlowych lub lokalach gastronomicznych muszą pamiętać o zachowaniu reżimu sanitarnego. Do takich miejsc należą także banki, kina, szpitale, zakłady pracy i inne budynki użyteczności publicznej. W takich miejscach przede wszystkim wymagane jest zakrywaniu ust i nosa przy pomocy maseczki oraz zachowanie dystansu społecznego i przestrzeganie liczby klientów w poszczególnych miejscach - apelują policjanci.

Policjanci z lubelskiego garnizonu kontrolują ich przestrzeganie przepisów, a kontrole prowadzone są w największych galeriach handlowych, sklepach wielkopowierzchniowych, czy środkach publicznej komunikacji. Policjanci rozmawiają nie tylko z klientami tych obiektów, ale  także z pracownikami przypominając o aktualnych obostrzeniach i zasadach. Rozdają również maseczki tym, którzy ich przy sobie nie posiadają.

- Po raz kolejny apelujemy o stosowanie się do obowiązujących ograniczeń i przypominamy, że zgodnie z kodeksem wykroczeń policjanci osoby niestosujące się do ograniczeń mogą pouczyć, ukarać mandatem, skierować sprawę do sądu lub przekazać sprawę do sanepidu, który nakłady kary administracyjne.

Informacja prasowa

Podziel się:

Oceń:

Zdjęcia (3)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe