"Akcja znicz" - policja będzie czuwała nad bezpieczeństwem w czasie Wszystkich Świętych

  • 29.10.2021, 13:06
  • Informacja prasowa
"Akcja znicz" - policja będzie czuwała nad bezpieczeństwem w czasie Wszystkich…
W okresie Wszystkich Świętych wiele osób zdecyduje się wykorzystać przedłużony weekend na odwiedzanie grobów swoich bliskich oraz przemieszczanie się na spotkania rodzinne. W tym czasie należy spodziewać się wzmożonego ruchu na drogach.

W ramach Akcji Znicz prowadzonej od 29 października do 2 listopada 2021 roku, policjanci będą czuwać nad bezpieczeństwem w ruchu drogowym. Na drogi wyjedzie więcej patroli, co też przełoży się na częstsze kontrole.

- W szczególności policjanci będą reagować na wykroczenia popełniane przez uczestników ruchu, które są głównymi przyczynami wypadków drogowych, przede wszystkim na przekraczanie dozwolonych limitów prędkości. Zwrócą też uwagę na stan trzeźwości i stan psychofizyczny kierujących pojazdami oraz prawidłowe przewożenie pasażerów.

Funkcjonariusze będą pilnować porządku oraz płynności ruchu na głównych ciągach komunikacyjnych kraju oraz w okolicach cmentarzy. Aby usprawnić dojazdy do cmentarzy wprowadzone zostaną zmiany organizacji ruchu. 

- Warto zapoznać się z nimi jeszcze przed wyjazdem w trasę. Stosowanie się do poleceń i wskazówek policjantów z pewnością ułatwi wszystkim poruszanie się w zatłoczonych rejonach. Bądźmy jednak przygotowani, że mimo starań policjantów możemy napotkać utrudnienia.  Czasami więc lepiej zrezygnować z własnego pojazdu i pojechać na cmentarz transportem publicznym. Tym bardziej, że w wielu miastach zostaną uruchomione specjalne linie kursujące z dużą częstotliwością.

Policjanci przypominają również, że wybierając się na cmentarz należy pamiętać o przestrzeganiu zasad związanych z epidemią covid-19.

Przypominamy też we wspomnianym okresie w okolicy cmentarza komunalnego w Chełmie będzie obowiązywała zmieniona organizacja ruchu - piszemy o tym TUTAJ.

Informacja prasowa

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe