Chełm: Trwają wzmożone kontrole stosowania się do zaleceń sanitarnych

  • 29.10.2021, 09:35 (aktualizacja 29.10.2021, 10:55)
  • Informacja prasowa
Chełm: Trwają wzmożone kontrole stosowania się do zaleceń sanitarnych
Chełmscy policjanci wciąż sprawdzają, czy mieszkańcy naszego powiatu respektują wprowadzone przepisy w związku z covid-19. Funkcjonariusze pojawiają się w sklepach, autobusach, galeriach handlowych i innych miejscach, gdzie istnieje obowiązek zasłaniania ust i nosa. Celem tych działań jest ochrona życia i zdrowia ludzkiego.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami, między innymi w sklepach, lokalach gastronomicznych, środkach transportu zbiorowego mogą przebywać osoby z zachowaniem reżimu sanitarnego. W wielu miejscach istnieje obowiązek noszenia maseczek zasłaniających usta i nos. Dodatkowo należy też pamiętać o zachowaniu dystansu społecznego.

Mówi Ewa Czyż, rzecznik KMP w Chełmie:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Policja zaznacza, że za niezasłanianie ust i nosa maseczką ochronną grozi mandat do 500 złotych.

- Wprowadzone przepisy mają na celu dobro nas wszystkich, dlatego apelujemy o rozsądek, odpowiedzialność i współpracę. Przestrzeganie zaleceń reżimu sanitarnego służy ochronie życia i zdrowia nas wszystkich.

Informacja prasowa

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Anonim
Anonim 29.10.2021, 18:02
Mogliby się przejść niedaleko i mandaty powlepiać tym co blokują drogę i stwarzają zagrożenie przy wyjeździe z galerii. Zamiast jechać z pod galerii jak znak nakazuje prosto lub w prawo blokują drogę skręcając w Rejowiecką.

Pozostałe