Chełm: Wstępna koncepcja zagospodarowania terenu Dworca PKS

  • 27.10.2021, 12:52 (aktualizacja 27.10.2021, 13:17)
  • Źródło: Facebook Miasto Chełm / ARP
Chełm: Wstępna koncepcja zagospodarowania terenu Dworca PKS Facebook Miasto Chełm Potencjalne zagospodarowanie terenu Dworca PKS
Podczas dzisiejszej sesji Rady Miasta Chełm przedstawiciele Agencji Rozwoju Przemysłu, Mariusz Domeradzki oraz Dariusz Jędrzejewski, zaprezentowali koncepcję zagospodarowania terenu Dworca PKS. Mógłby tam być realizowany program "Fabryka", którego założeniem jest wsparcie rozwoju średnich miast średnich (tracących funkcje społeczno-gospodarcze) poprzez budowę biurowców, w których działalność mogą prowadzić firmy z sektora nowoczesnych usług biznesowych.

- Uważamy, że inwestycja ta może diametralnie odmienić, ożywić centrum i nadać mu nowej jakości i dynamiki - podkreślali przedstawiciele ARP.

Agencja Rozwoju Przemysłu przedstawiła wstępną koncepcję zagospodarowania terenu, który jakiś czas temu nabyło miasto Chełm. Zgodnie z jego założeniami we wskazanej lokalizacji mają powstać dwa budynki.

- Pierwszy - handlowo-usługowy (biurowiec), natomiast drugi - stanowiący obsługę dworca, ponieważ dawny charakter tego miejsca nadal ma zostać zachowany. Powstaną nowoczesne wiaty przystankowe, na których, zgodnie ze wstępnym projektem, znajdą się panele fotowoltaiczne. Będą wpisywać się w estetykę obiektu, a dodatkowo - w pewnym stopniu - zasilać cały kompleks. Obiekt, oprócz swoich podstawowych funkcji, ma stać się również wizytówką Chełma i znacząco odmienić oblicze centrum miasta - piszą władze miasta na swoim Facebooku.

Miasto prowadzi rozmowy i prace formalne związane z przygotowaniem inwestycji. Podczas jednej z kolejnych sesji zostaną przedstawione wyniki tych rozmów wraz ze szczegółowymi informacjami i propozycją, co do dalszych kroków w tej sprawie. Obecnie program Fabryka realizowany jest m.in. w Elblągu, Stalowej Woli i Włocławku.

Prezentację przedstawicieli ARP można obejrzeć TUTAJ.

 

Źródło: Facebook Miasto Chełm / ARP

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Shifo
Shifo 31.10.2021, 11:01
Koncepcja projekt ulica Sienkiewicza remontowana 60 lat temu moze ktoś wymyśli koncepcję-projekt takich chodników chyba w Polsce nie ma może Agencja Rozwoju się zaiteresuje tą ulicą ,Pan Zdzislaw Szwed proszę o zgłoszenie się radnych z dzielnicy Śródmieście może ktoś podpowie bo chyba są tacy.
mieszkaniec
mieszkaniec 28.10.2021, 23:38
Oglądając wizualizacje można powiedzieć, że to ponure i ohydne gmaszysko. Przypomina jakieś mauzoleum lub budowle w stylu lat 50-tych. Czy ktoś przyjrzał się temu projektowi? Nie trzeba znać się na architekturze aby to ocenić. Porażka.
dżejk
dżejk 30.10.2021, 10:57
Obrazki faktycznie nie są porywające, ale to tylko rendery z teksturami w niskiej rozdzielczości. W rzeczywistości wszystko będzie zależeć od detali, kolorów, użytych materiałów. Po drugie: umówmy się, temu miejscu nawet gmaszysko nie zaszkodzi, zważywszy na to, co tam się teraz znajduje. Dookoła jest dużo przestrzeni, więc nie będzie przytłaczać i powstanie efekt bramy do deptaka.
chełmianin
chełmianin 27.10.2021, 15:02
Kamienice po PKO BP i PZU nadał stoją puste, podobnie jak i pawilon
Chrobry.
Ghost
Ghost 29.10.2021, 09:12
Pawilon Chrobry do wyburzenia się nadaje...

Pozostałe