Wzmożone kontrole w sklepach - policja i sanepid będą karać za brak maseczek

  • 21.10.2021, 07:37
  • Informacja prasowa
Wzmożone kontrole w sklepach - policja i sanepid będą karać za brak maseczek
Policjanci oraz inspektorzy lubelskiego Sanepidu prowadzą wzmożone kontrole przestrzegania obostrzeń sanitarnych w sklepach wielkopowierzchniowych, lokalach gastronomicznych, galeriach handlowych oraz innych miejscach, gdzie obowiązują przepisy nakazujące noszenie maseczek.

- Zgodnie z obowiązującymi przepisami, w galeriach handlowych, sklepach wielkopowierzchniowych, lokalach gastronomicznych mogą przebywać klienci z zachowaniem reżimu sanitarnego. W wielu miejscach istnieje obowiązek noszenie maseczek zasłaniających usta i nos. Dodatkowo osoby muszą pamiętać o zachowaniu dystansu społecznego - apeluje Komenda Wojewódzka Policji w Lublinie.

To wszystko w trakcie wzmożonych kontroli sprawdzają policjanci z lubelskich komisariatów. Funkcjonariusze są wspierani przez inspektorów Powiatowej Stacja Sanitarno-Epidemiologicznej w Lublinie. Wyrywkowe kontrole odbywają się w największych galeriach handlowych, sklepach wielkopowierzchniowych, restauracjach, kinach, na dworcach autobusowych i kolejowych oraz w innych miejscach, gdzie obowiązują obostrzenia.

- Po raz kolejny apelujemy o stosowanie się do obowiązujących ograniczeń i przypominamy, że policjanci zgodnie z kodeksem wykroczeń mogą ukarać mandatem osoby niestosujące się do ograniczeń, skierować sprawę do sądu lub przekazać notatkę do sanepidu, który nakłady kary administracyjne.

Informacja prasowa

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (6)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Antoni
Antoni 28.10.2021, 17:46
Kilku pisowców będzie mniej i niech dalej nie noszą maseczek i niech się nie szczepią.
PO 2050
PO 2050 23.10.2021, 16:20
zaraz rozpłaczę się.....
Antoni
Antoni 21.10.2021, 11:39
Osoby nie zaszczepione to przeważnie sympatycy PIS. Mam takich znajomych to wiem co piszę. Każdy kto nie zakłada przed wejściem do sklepu maseczki to powinien być traktowany jako zabójca bo cowid to choroba dla wielu jest śmiertelna. Za zarażenie inną chorobą zakaźną jest odpowiedzialność karna.
matte
matte 11.12.2021, 13:25
debil
chełmianin
chełmianin 28.10.2021, 23:42
Widzę, że Sok Z Buraka nawet w Chełmie ma swoich ludzi.
czurchudel
czurchudel 21.10.2021, 12:11
kolejny fanatyk co ogląda tylko właściwą tv ......
olo
olo 21.10.2021, 16:24
wszystkie bolki jakich znam to oglądacze "g... prawda całą dobę" - żaden się nie zaszczepił

Pozostałe