Chełm: Wybrano Społecznika Roku i nagrodzono najbardziej wyróżniającą się organizację pozarządową

  • 20.10.2021, 17:04
  • Źródło: Facebook Miasto Chełm
Chełm: Wybrano Społecznika Roku i nagrodzono najbardziej wyróżniającą… Facebook Miasto Chełm
W naszym mieście funkcjonuje łącznie 237 organizacji pozarządowych, których głównym celem działania jest realizacja zadań w obszarze pomocy społecznej, niepełnosprawności oraz kultury fizycznej i sportu.

 

Podczas wczorajszej uroczystości poznaliśmy Społecznika Roku, którym został Daniel Dworczyński. Pan Daniel był inicjatorem takich przedsięwzięć jak festyn charytatywny „Wszyscy dla Kubusia”, zbiórki drewna dla potrzebującego mężczyzny, zbiórki art. chemicznych i żywności dla osób potrzebujących, zbiórka dla chorego Oliwiera Kloca. Daniel Dworczyński w również swojej działalności propaguje akcję oddawanie włosów na rzecz fundacji „Rak&Roll”. Swoją codzienna i bezinteresowną pomocą uzyskał miano człowieka na którego można liczyć.

Nagroda Prezydenta Miasta Chełm dla wyróżniającej się organizacji pozarządowej w działalności na rzecz społeczności lokalnej trafiła na ręce przedstawicieli Stowarzyszenia Motocyklistów Chełmskich Niedźwiedzie Wschodu, natomiast wyróżnienie otrzymało Nadbużańskie Towarzystwo Kultury - Środowisko Rodzin Kresowych w Chełmie.

Wyróżnienia i podziękowania trafiły również do 19 najbardziej aktywnych organizacji pozarządowych biorących udział w konsultacjach „Programu współpracy Miasta Chełm z organizacjami pozarządowymi oraz innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego na 2022 rok”.

Źródło: Facebook Miasto Chełm

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe