Gm. Chełm: Przełom w sprawie przejęcia ośmiu sołectw do miasta

  • 19.10.2021, 10:21 (aktualizacja 19.10.2021, 10:31)
  • MF
Gm. Chełm: Przełom w sprawie przejęcia ośmiu sołectw do miasta
Wygląda na to, że sołectwa z gminy Chełm nie zostaną jednak przyłączone do miasta. Wczoraj w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji odbyło się spotkanie władz obu samorządów.

Prezydent Chełma Jakub Banaszek rezygnuje ze swojego pomysłu. Trwa ustalanie szczegółów porozumienia. Mieszkańcy gminy, którzy od początku sprzeciwiali się projektowi, na razie jednak, nie składają broni. Mówi Katarzyna Lewandowska:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Wójt Gminy Chełm Wiesław Kociuba zgodził się na wytypowanie niezamieszkałych potencjalnych terenów inwestycyjnych, leżących w bezpośrednim sąsiedztwie granic miasta. Rozmowy trwają.

Co o takim rozwiązaniu sądzą sami mieszkańcy?

loadingŁaduję odtwarzacz...

MF

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Antoni
Antoni 20.10.2021, 15:45
Choć nie mieszkam w Gminie Chełm ale całym sercem jestem za mieszkańcami gminy. Ostatnio jechałem na Żółtańce z osiedla Zachód po drogach gminnych i widać w gminie ,że jest gospodarz . Drogi asfaltowe nawet te boczne. W Chełmie remontują bez zwracania uwagi na zmotoryzowanych . Zamknięte główne ciągi komunikacyjne. Bo gospodarz owszem jest ale w Chełmie przejazdem .Bliższa jemu Warszawa. Pieniądze pompują w Chełm bo naszego gospodarza rychtują na Warszawę by mógł się wykazać jaki on jest sprawny.
małomiasteczkowy
małomiasteczkowy 25.10.2021, 12:45
Widzę, że jesteś etatowy hejter na usługach Peło. Jeśli tak miałoby być, że "nasz gospodarz" jest rychtowany na Warszawę to tylko wybierać takich włodarzy - w końcu coś poprawi się mieszkańcom miasta (gdzie wrony zawracają). Mieliśmy już włodarza w województwie (teraz jest poseł). Przez osiem lat zrobił nic. Nawet remont drogi do Włodawy zakończył w Łowczy nie wspominając o utwardzonym poboczu.
Kutuzow
Kutuzow 25.10.2021, 11:37
Anotni - wyluzuj - bo Ci piorko -......... wypadnie -przez lata gmina korzystala dobrodziejstw miasta od siebie nie wnoszac nic badz neiwiele, kasa z cementowni szla na gmine -ale pyly z cementowni walily i wala tez na Chelm-tylko chelmianie nic z tego nie maja a gmina tak -fza Fiszowej ostatnim rzutem moja ulica byla remontowana- po roku zaczely tworzyc sie pofaldowanie a teraz ponownie cala w dolach - coz partacka robota -znowu trzeba poprawiac -jak sie wczesniej fuszerowalo robote to takie sa skutki
wiki
wiki 20.10.2021, 19:01
Zgadza się!
chełmianin
chełmianin 19.10.2021, 15:47
"gmina była gminą" - dobre, jeszcze żeby tak tej elektryki nie było ("Sami swoi"). Chełm do zaorania. Za 20- 30 lat będzie jeszcze jedna baniocha na mapie. Duże sklepy wyniosą się, do lekarza do Zamościa lub Lublina a na zakupy w miejscowych sklepikach na terenie gminy na pewno będzie taniej. Już Zenek w "Kochaj albo rzuć" mówił: postępowi nie wolno dawać kontry" Ale to nie w Chełmie. Żałosne.

Pozostałe