Chełm: Włamali się do samochodu i ukradli z niego pieniądze

  • 15.10.2021, 10:07 (aktualizacja 15.10.2021, 13:33)
  • oprac. MP
Chełm: Włamali się do samochodu i ukradli z niego pieniądze
Policjanci zatrzymali dwóch 27-latków z Chełma, którzy włamali się do zaparkowanego samochodu i ukradli z niego pieniądze. Jeden z nich ma też na swoim koncie zabór pojazdu i usiłowanie wymuszenia rozbójniczego. Sąd zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

- W minioną niedzielę dyżurny komendy otrzymał zgłoszenie o kradzieży z włamaniem do samochodu osobowego w Chełmie. Z relacji pokrzywdzonego wynikało, że w aucie została wybita szyba i skradziono pieniądze w kwocie 2 tysiące złotych. Policjanci kryminalni wytypowali i zatrzymali w tej sprawie dwóch 27-letnich mieszkańców Chełma - mówi Ewa Czyż, rzecznik KMP w Chełmie.

Jednemu z mężczyzn funkcjonariusze przedstawili zarzuty kradzieży z włamaniem. Z kolei drugi okazał się też sprawcą zaboru pojazdu i usiłowania wymuszenia rozbójniczego. Z ustaleń policjantów wynika, że w minioną sobotę na parkingu w Chełmie zaatakował i pobił mężczyznę, który przyjechał tam oplem. Następnie zabrał mu pojazd i oddalił się. Później żądał od niego pieniędzy grożąc spaleniem samochodu. Funkcjonariusze odzyskali utracony pojazd.

- W tej sprawie policjanci wystąpili do prokuratury z wnioskiem o tymczasowy areszt dla zatrzymanego. Wczoraj Sąd Rejonowy w Chełmie przychylił się do wniosku i zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania  na okres trzech miesięcy. Zgodnie z kodeksem karnym czyny te zagrożone są karą do 10 lat pozbawienia wolności.

oprac. MP

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Rawa
Rawa 15.10.2021, 12:12
Gdzie są powstańcy powiatowi?

Pozostałe