Chełm: Rusza akcja walki ze szrotówkiem kasztanowcowiaczkiem

  • 15.10.2021, 09:52 (aktualizacja 16.10.2021, 08:58)
  • Źródło: Facebook Miasto Chełm
Chełm: Rusza akcja walki ze szrotówkiem kasztanowcowiaczkiem
Urząd Miasta Chełm - jak co roku - przeprowadza akcję zwalczania szkodnika kasztanowców białych - szrotówka kasztanowcowiaczka. Jesienne grabienie i utylizacja opadłych liści kasztanowców to najprostsza i skuteczna metoda ograniczenia populacji szkodnika, który zaburza równowagę kasztanowców i może doprowadzić do obumarcia drzew. Zgrabione suche liście kasztanowców białych będą pakowane w worki papierowe oraz wywożone do utylizacji.

- Miasto Chełm bezpłatnie wydaje worki papierowe o wymiarach 50x110x10 cm oraz umożliwia darmowy wywóz worków z liśćmi kasztanowców do miejsca utylizacji. Wydawanie worków papierowych do pakowania liści kasztanowców: Departament Komunalny, Wydział Ochrony Środowiska – pok. 7a, tel. (82) 564 31 86. od 18 października do 5 listopada 2021 r. w godzinach pracy urzędu tj. od 7:30 do 15:30 - informują władze miasta na swoim Facebooku.

Warunkiem otrzymania papierowych worków do pakowania liści kasztanowców jest podpisanie oświadczenia o posiadaniu drzew z gatunku kasztanowiec biały na swojej nieruchomości. W akcji mogą wziąć udział nie tylko osoby fizyczne, ale również parafie, wspólnoty i spółdzielnie mieszkaniowe oraz placówki oświatowe i opiekuńcze.

- Zbiorom podlegają wyłącznie liście kasztanowców (nie należy do worków wkładać liści innych gatunków drzew). Informacje w zakresie odbioru worków z liśćmi udzielana będzie podczas ich wydawania- Wydział Ochrony Środowiska (pok. 7a, tel. 82 564 31 86).

Źródło: Facebook Miasto Chełm

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe