Chełm: InPost nawiązał współpracę z miastem w ramach programu "Green City"

  • 07.10.2021, 15:47 (aktualizacja 12.10.2021, 08:27)
  • Źródło: Facebook Miasto Chełm
Chełm: InPost nawiązał współpracę z miastem w ramach programu "Green City" Facebook Miasto Chełm
Celem programu "Green City" jest poprawa jakości życia mieszkańców poprzez podjęcie działań podyktowanych troską o środowisko naturalne.

Jak podkreślają władze miasta, inicjatywa firmy InPost doskonale wpisuje się w strategię Chełma, jako "otwartego na nowe i ekologiczne rozwiązania, szczególnie w sferze zeroemisyjnego transportu".

- Niebawem tabor Chełmskich Linii Autobusowych zasili sześć nowych niskoemisyjnych pojazdów, a w ciągu dwóch lat wzmocnią je nowe, zasilane wodorem autobusy, na których zakup miasto otrzymało ponad 100 000 000 złotych dofinansowania z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej - informuje UM Chełm na swoim Facebook.

W miastach partnerskich InPost zamierza sukcesywnie wymieniać swoją flotę dostawczą na samochody elektryczne.

- Program „Green City” przewiduje również rozwój szeregu nowoczesnych usług dla mieszkańców, takich jak m.in. ładowarki elektryczne przy paczkomatach InPost, nasadzenia roślinności oczyszczającej powietrze czy wykorzystanie innowacyjnej brukowej kostki antysmogowej do brukowania podłoża przy nowo instalowanych Paczkomatach.

 

Źródło: Facebook Miasto Chełm

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Lites
Lites 07.10.2021, 17:55
A może tak zacząć od dymiących kominów: spalarni śmieci w cemntowni, domków jednorodzinych... parę autek nic nie zmieni. A ci co ogrzewają gazem powinni wiedzieć, że gaz zdrożał 500%.

Pozostałe