Polski Czerwony Krzyż rusza na pomoc migrantom - trwa zbiórka darów

  • 07.10.2021, 14:05 (aktualizacja 07.10.2021, 14:15)
  • Informacja prasowa
Polski Czerwony Krzyż rusza na pomoc migrantom - trwa zbiórka darów
Lubelski Oddział Okręgowy PCK rozpoczyna zbiórkę na rzecz migrantów na granicy polsko-białoruskiej. Sytuacja tam jest określana jako kryzys humanitarny. Do strefy przygranicznej trafiają osoby potrzebujące natychmiastowej pomocy, często w stanie skrajnego wychłodzenia i wygłodzenia. W związku z powyższym rozpoczynamy zbiórkę najpilniej potrzebnych środków.

Co jest zbierane?

ciepłą odzież w dobrym stanie

ubrania dziecięce

buty

koce, śpiwory

środki czystości

kosmetyki

karimaty

Zbiórka jest prowadzona w biurach PCK przy ul. Puchacza 6 i ul. Bursaki 7 w Lublinie. Dary można również dostarczyć do oddziałów rejonowych PCK w miastach powiatowych (Biłgoraj, Chełm, Hrubieszów, Kraśnik, Lubartów, Łuków, Opole Lubelskie, Puławy, Radzyń Podlaski Tomaszów Lubelski, Włodawa, Zamość) oraz delegatur LOO PCK (Krasnystaw, Biała Podlaska).

Akcja trwa w godzinach pracy biur PCK - 8.00 - 16.00. Zbiórka potrwa do 15.10.2021.

- Niezależnie od okoliczności, jesteśmy w obowiązku nieść pomoc osobom jej potrzebującym. W wyniku trwającego kryzysu umarło już 5 osób. Chcemy zrobić wszystko aby uniknąć tego typu sytuacji w przyszłości – mówi Maciej Budka Dyrektor Lubelskiego Oddziału Okręgowego PCK.

Zebrane środki będą na bieżąco segregowane i dystrybuowane do organizacji zajmujących się pomocą migrantom/tko na granicy polsko – białoruskiej oraz do ośrodków dla cudzoziemców. Dary będą także dystrybuowane przez pracowników PCK oraz oddziały rejonowe PCK w miejscowościach przy granicy z Białorusią (Radzyń Podlaski, Włodawa, Biała Podlaska). Dołożymy wszelkich starań aby pomoc trafiła bezpośrednio do osób jej potrzebujących.

PCK zachęca również do wpłacania darowizn, które będą przeznaczone na zakup wymienionych wyżej środków.

Nr konta do wpłat:

79 1160 2202 0000 0002 4987 5844

Tytuł wpłaty: Na rzecz migrantów

Kontakt w sprawie zbiórki – tel. 81 532 08 27, 693 221 352

Informacja prasowa

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Sami
Sami 08.10.2021, 19:39
To już dywersja by pomagać tym co wydają kilkanaście tysięcy dolarów na przemyt własnej osoby po zasiłki w ue.
Feni
Feni 07.10.2021, 17:51
Zrzutka na potencje zasiłki, nowe smartfony, mieszkania, samochody i to co robią w ue zach.

Pozostałe