Chełm: Oszukani przy sprzedaży butów

  • 04.10.2021, 13:09
  • oprac. MP
Chełm: Oszukani przy sprzedaży butów
Dwoje mieszkańców Chełma zostało oszukanych przy sprzedaży butów na popularnym portalu internetowym. W obu sytuacjach metoda działania oszustów była taka sama. Przysłali link do płatności, w którym pokrzywdzeni podali swoje dane. W jednym przypadku z konta zostało wypłacone 600 złotych z kolei w drugim oszuści zaciągnęli kredyt, którego wypłatę pokrzywdzony zdążył zablokować.

W miniony weekend do dyżurnego komendy zgłosiło się dwoje mieszkańców Chełma, którzy zostali oszukani przy sprzedaży butów, które wystawili na popularnym portalu internetowym. W obu przypadkach metoda działania oszustów była taka sama.

- Pokrzywdzeni otrzymali na telefon komórkowy link do płatności, przez który zalogowali się do bankowości internetowej i podali tam swoje dane. Byli przekonani, że w ten sposób zaakceptują wpłatę pieniędzy na rachunek bankowy - mówi Ewa Czyż, rzecznik KMP w Chełmie.

Jednak w przypadku 30-letniej kobiety zamiast wpłaty na konto nastąpiła wypłata pieniędzy w kwocie 600 złotych. Z kolei na rachunku 42-letniego mężczyzny zaciągnięty został, bez jego wiedzy, kredyt na kwotę 1800 złotych. Gdy zorientował się, że jest to oszustwo, skontaktował się z bankiem i zablokował wypłatę tych pieniędzy. Okoliczności obu zgłoszeń są wyjaśniane.

- Apelujemy o zachowanie ostrożności przy tego typu transakcjach. Przede wszystkim nie logujmy się na internetowe konto w banku za pośrednictwem linku przekazanego nam przez nieznane osoby. Chrońmy dane z karty płatniczej i nie udostępniajmy innym kodów autoryzacyjnych do transakcji. 

oprac. MP

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe