Mieszkańcy gminy protestowali przed Urzędem Miasta Chełm

  • 30.09.2021, 12:14 (aktualizacja 30.09.2021, 12:22)
  • MF, MP
Mieszkańcy gminy protestowali przed Urzędem Miasta Chełm
Dzisiejszą sesję Rady Miasta Chełm - podobnie jak wczorajszą sesję gminy - zdominowała dyskusja o przyłączeniu do Chełma najlepiej prosperujących gminnych sołectw. Pod chełmskim ratuszem zebrał się tłum protestujących mieszkańców gminy, który przerwał wystąpienie prezydenta Jakuba Banaszka. Mieszkańcy gminy chcieli, by na miejskiej sesji głos mógł zabrać ich wójt.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Głos zabrał przewodniczący Rady Miasta Longin Bożeński:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Ostatecznie wójt został wpuszczony.

Mieszkańców wspierają członkowie Agro Unii:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Prezydent chce wykorzystać tereny gminy na utworzenie dużej strefy Strefy Ekonomicznej:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Wójta takie tłumaczenie jednak nie przekonało:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Pytał Wiesław Kociuba. Wójt o planach prezydenta Banaszka dowiedział się jako ostatni. Samorząd i mieszkańcy zostali postawieni przed faktem dokonanym.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Pod Urzędem Miasta zgromadziło się dziś kilkadziesiąt osób. Mieszkańcy gminy Chełm nie kryją oburzenia wizją przynależności do miasta:

loadingŁaduję odtwarzacz...

MF, MP

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (33)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
miki
miki 01.10.2021, 19:18
ruskie prowokatory niech wracają do siebie
lika
lika 01.10.2021, 09:43
Spontanicznie zebrani mieszkańcy gminy, ze spontanicznie dostarczonymi min. 12 flagami gminy, bo wiadomo, że każdy mieszkaniec gminy w Polsce ma w domu flagi swojej gminy.
FanZenka
FanZenka 01.10.2021, 14:54
Tak ,byli na spacerze i przechodzili przypadkiem 😁
Zenek
Zenek 01.10.2021, 12:47
U nas w gminie ma
Maruda
Maruda 01.10.2021, 08:44
Wielki Chełm od Wieprza po Bug.
Tedi
Tedi 01.10.2021, 07:30
Nawet Pan Showmen z Agrounii,po co aby - zrobić zadymę ... Moi znajomi z Żółtaniec 30+ wszscy są za poszerzeniem miasta. Także garstka 20-30 osób robi sztuczny dym.
Asterix
Asterix 01.10.2021, 17:34
Ten z Agrounii to zadymiarz. Ciekawe ile mu zapłacili?
Obelix
Obelix 03.10.2021, 15:44
Tam pod "jego filmikiem" jest link do patronejta Agro , także ... tego ... no ... Objazdowe show kosztuje.
Janek
Janek 01.10.2021, 08:40
Tedi nie wiem gdzie ty masz tych znajomych w Zoltancach ale chyba w Zoltancach na Białorusi
gal
gal 01.10.2021, 08:06
Czyli chcą płacić większe podatki od nieruchomości? Jacyś mało inteligentni ludzie
Zenek
Zenek 01.10.2021, 08:44
Ekonom się znalazł człowieku jak się nie znasz to nie zabieraj głosu
Zenek
Zenek 01.10.2021, 08:00
Tedi pewnie jesteś bardzo z siebie dumny i pewnie jesteś już pod gabinetem pana prezydenta pochwalić się wpisem . A ja znam tysiące ludzi co popierają gminę Chełm
Jola .
Jola . 30.09.2021, 19:59
Dlaczego prezydent Chełma nie promuje chełmskiej wody żródlanej w swoim urzędzie ?
.
. 30.09.2021, 19:46
Mam takie pytanie. Chodzi plotka że ten protest jest opłacany. Czy to prawda ?
Gucio .
Gucio . 30.09.2021, 18:39
Prezydent Chełma należy do Pis ! To dlaczego na sali konferencyjnej na stołach stoi woda gazowana Nałęczowianka która już od kilku lat nie jest Polska ?? należy do niemieckiej marki NESTLE !
Maja
Maja 01.10.2021, 17:21
Nestle jest firmą szwajcarską a nie niemiecką. Nie pisz głupot.
FanZenka
FanZenka 30.09.2021, 13:22
Ta ostatnia Pani bardzo ładnie ujęła: "nie ma pracy", zatem Euro Park jest wielką szansą dla Ziemi Chelmskiej na nowe miejsca pracy.
Fanra
Fanra 30.09.2021, 12:31
Zakaz, leczenia się w szpitalu, przychodniach, dzieci zabrać do gminy, płacić za przejazdy cementowozów, wlepić kary za zatruwanie mieszkańców Chełma, oddać dotacje i nazbieracie 10 mln i wtedy pokażecie gospodarność w gminie, gdzie 40% idzie na administrację.
Zenek
Zenek 30.09.2021, 15:16
Człowieku nie wiesz o czym piszesz
Janek
Janek 30.09.2021, 13:10
Powiedział co wiedział sam nie jednokrotnie byłeś nad zalewem w żółtańcach i pewnie w Pstągowie a dzieci z Chełma chodza do szkół w Żółtancach i Okszowie a że ciepłownia miejska zatruwa sąsiednie wsie to pewnie nie wiesz.a na kacyka z PISu nie bedziemy płacic podatków.
ghan
ghan 30.09.2021, 21:55
Dzieci z Chełma chodzą do szkół w Żółtańcach i Okszowie. No, na pewno, uczą się na rolnika! Starczy już tych bzdur i histerii. Włączyć, a warchołów i awanturników pogonić. To zwykła rzecz dla miasta poszerzyć granice.
Fanra
Fanra 03.10.2021, 15:41
Tak. Tak.1800 uczniów w 2 szkołach gminnych. polskawliczbach.pl/gmina_Chelm
Zanim coś napiszesz to poczytaj, bo się kompromitujesz.
Janek
Janek 01.10.2021, 07:35
Typowa naracja PiSu skłócić i zdecydować za społeczeństwo nie licząc się z kim kolwiek i później tacy jak Ghan wypisują takie bzdury człowieku jak nie wiesz o czym piszesz to niezabieraj tutaj głosu
ghan
ghan 01.10.2021, 08:16
Nie bredź mi tu o jakimś PiSie, Lublin poszerza swoje granice bez przerwy, miasto musi się rozwijać. Żadna reforma administracyjna w Polsce nie byłaby możliwa gdyby uzależniać decyzję od konsultacji, bo tacy jak ty są zawsze na 'nie i już'. Wójt jest całkowicie uzależniony od miejskiej infrastruktury, za którą nie płaci. Dlatego tak kozaczy, jaki to on nie jest inwestor, bo nie musi utrzymywać 30 placówek oświatowych. Inwestor z podatków, na które ludzie zarabiają pracując w mieście. Bez miejsc pracy w mieście popłyną wszyscy!
Janek
Janek 01.10.2021, 11:12
Gdzie Lublin poszerza skąd masz takie dane stek kłamstw Chełm ma 60 tys ludzi a gmina 16 tys i przez to więcej szkół do utrzymania chyba kumasz . A odnośnie infrastruktury to jedynie kanalizacja jest podłączona do miasta za którą mieszkańcy gminy płacą. A jak by Ci prezydent zabrał pół mieszkania to inaczej byś gadał i nie kozaczyl. Niech najpierw prezydent wykorzysta swoje tereny inwestycyjne które za jego kadencji stoją puste najlepiej zabrać już uzbrojone tereny z innej gminy i kozaczyc
Marcyx
Marcyx 01.10.2021, 18:15
Kto chce ci zabrać pół mieszkania panikarzu? Tu się wójtowi głównie pod dupką pali. Ty będziesz podatki niższe płacił i autobusy będą przyjeżdżać.
Były chełmianin
Były chełmianin 01.10.2021, 22:51
Jaki Ci do tego grajdolka przyjdzie inwestor wszyscy wartościowi ludzie już dawno wyjechali z tego kołchozu tylko tacy nieudaczniczy jak ty siedzą w Chełmie
J23
J23 01.10.2021, 22:07
Czytaj ze zrozumieniem Marcyx raczej to się pali prezydentowi pod dupka co do podatków to w gminie są niższe a z tą komunikacja to się wypchaj już od 2 lat jej nie ma i ludzie jeżdżą własnymi samochodami
Gustlik
Gustlik 01.10.2021, 17:30
Ale co Ci prezydent zabrał? Jakie w Chełmie są tereny inwestycyjne możesz wskazać. Które tereny w gminie są uzbrojone? Zwykły populizm.
J23
J23 01.10.2021, 22:12
Podstrefa ekonomiczna Mielec chłopie takich rzeczy niewiesz. A wybierz się na wycieczkę po gminie to znajdziesz bez problemu tereny uzbrojone
GoWay
GoWay 01.10.2021, 14:12
Czyli obecnie połowę mieszkania oddałeś wójtowi.
Hans
Hans 01.10.2021, 22:33
Towarzyszu GoWay chyba pół dnia siedziałeś nad tym wpisem. Partia jedynie sluszna Ci ten stracony czas wynagrodzi zostaniesz administratorem tej połowy mieszkania
Liva
Liva 30.09.2021, 17:18
Nie przyjeżdżaj do szpitala za 1zł składki.

Pozostałe