Zmiany w teleporadach. Chełmianom brakuje stacjonarnych wizyt u lekarzy

  • 29.09.2021, 13:30
  • ---
Zmiany w teleporadach. Chełmianom brakuje stacjonarnych wizyt u lekarzy
1 października zacznie obowiązywać ważna zmiana w teleporadach udzielanych przez specjalistów. W niektórych przypadkach zdalna konsultacja będzie ograniczona lub zabroniona. Ten fakt cieszy również chełmian, którzy w naszej sondzie w większości przyznali, że mają już dosyć "leczenia przez telefon".

Jak podaje Rządowe Centrum Legislacji, porada ma się odbywać w takiej formie, na jaką zdecyduje się pacjent. Jeżeli on lub jego ustawowy opiekun nie wyrazi zgody na świadczenie w formie teleporady, lekarz-specjalista będzie miał obowiązek przyjąć go osobiście. Bez badania pacjenta będzie mógł natomiast wydać zaświadczenie, wystawić receptę do kontynuacji leczenia oraz zlecenie na zaopatrzenie w wyroby medycznej, o ile to wszystko uzasadnione jest stanem zdrowia pacjenta.

Teleporady dają się we znaki większości Polaków, którzy zwracają uwagę na to, że zdiagnozowanie choroby lub schorzenia u danej osoby jest przez telefon niemożliwe. A co na temat teleporad sądzą chełmianie?

loadingŁaduję odtwarzacz...

Teleporady mają być zabronione w przypadku dzieci poniżej 6-tego roku życia, osób przewlekle chorych, zmagających się z nowotworami oraz pacjentów rozpoczynających lub będących pod opieką danej placówki, ale zgłaszających problem zdrowotny. Konsultacje telefonicznie będą również niemożliwe w przypadku świadczeń u psychiatry, rehabilitanta i stomatologa.

---

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Piotr
Piotr 29.09.2021, 18:32
Przecież już nie ma teleporad? ja chodzę normalnie

Pozostałe