Chełm: Wniosek pod nadaniem rondu im. Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy trafił do Urzędu Miasta

  • 22.09.2021, 10:39 (aktualizacja 22.09.2021, 11:16)
  • oprac. MP
Chełm: Wniosek pod nadaniem rondu im. Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy…
Na najbliższej sesji Rady Miasta Chełm zapadnie decyzja, czy rondo przy Chełmskim Domu Kultury będzie nosiło nazwę Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tak chcą członkowie chełmskiego sztabu WOŚP.

Pod ich wnioskiem, który trafił już do ratusza, podpisało się kilkaset osób. Mówi Grzegorz Gorczyca, jeden z pomysłodawców projektu:

loadingŁaduję odtwarzacz...

W akcję zbierania podpisów zaangażowany był komitet złożony z Grzegorza Gorczycy, Anny Wyczyńskiej i Agnieszki Nowosad, a także sympatycy chełmskiego WOŚPu. Wymagane minimum udało się zebrać zaledwie w kilka dni. Pomysłodawcy mają nadzieję, że urzędnicy przychylą się do ich inicjatywy, ponieważ - jak mówią - będzie to uhonorowanie wszystkich osób, które rokrocznie wspierają dobroczynną inicjatywę.

Na Lubelszczyźnie rondo im. Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy ma m.in. Biała Podlaska.

oprac. MP

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (8)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Nie daje na wosp
Nie daje na wosp 28.09.2021, 20:07
Zdecydowanie nie popieram. Przy okazji, toczy red. Nowosad w ramach swojej bezstronnosci dziennikarskiej nie powinna się angażować w takie akcje?
Chełmianin
Chełmianin 25.09.2021, 20:47
Nadaniem rondu ? Co autor ma na myśli ?
eliasz
eliasz 22.09.2021, 20:38
nie róbcie nam tego obciachu.....
santewa
santewa 22.09.2021, 20:17
Jestem za aborcją i orkiestrą, ale 10% ronda, czyli 36° musi nosić nazwę Złotego Melona.
Tutejszy
Tutejszy 24.09.2021, 10:23
Nie zapominaj jeszcze o niedoszłych "dwóch wieżach".
manfred
manfred 22.09.2021, 18:06
mamy tak wiele postaci zasłużonych dla Chełma, wydarzeń i epizodów cennych dla naszego regionu a grupka osób( nie trzeba zgadywać z której części sceny polityczne) usilnie chcę skłócić mieszkańców nadając imię jednego z rond imieniem organizacji stricte politycznej i lewicowej>pamiętajmy o przejrzystości przepływu pieniędzy u owsiaka i jego raczej "małokulturalnym" zachowaniu.
Tutejszy
Tutejszy 24.09.2021, 05:48
Po co takie dyrdymały wypisujesz. Przecież ludzie u nas, jak to każdy rozsądny zauważy, są umyślnie, szczególnie od kilku lat dzieleni jak nigdy wcześniej.
Co do patronów i nazw, to czy np taki pan Kaczyński to nie jest stricte postać polityczna? Przecież on się w rzeczywistości niczym dla Chełma nie zasłużył. Na sto procent nawet nie wiedział gdzie ten Chełm leży.
Skoro Owsiak taki be, to czemu jeszcze nie siedzi za całokształt działalności, a przynajmniej za swoje poglądy jak i połowa ludzi w Polsce? Może nie ma za co, a wręcz przeciwnie, powinien być on uhonorowany. Jak nie on, to przynajmniej to, co dobrego z tej działalności wynika.
chelmianin
chelmianin 23.09.2021, 20:52
Pan Gorczyca niech weźmie się za robotę. Wykreował się na aktywistę (kiedyś mówiło się społecznika) od spraw nijakich.

Pozostałe