Kończy się czas na udział w Narodowym Spisie Powszechnym. Za odmowę grożą kary finansowe

  • 15.09.2021, 10:53
  • oprac. MP
Kończy się czas na udział w Narodowym Spisie Powszechnym. Za odmowę grożą…
Zostały dwa tygodnie, żeby dołączyć do Narodowego Spisu Powszechnego. Wypełnić spisowy formularz musi każdy, nie ma wyjątków. Z danych GUS wynika, że na razie spisało się niewiele ponad 50% Polaków.

Czy chełmianie mają to już za sobą? Sprawdzał Marcin Petruk:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Chełmianie, którzy nie wypełnili jeszcze internetowego formularza mogą liczyć na pomoc miejskich urzędników. Przypominamy, że w ratuszu działa punkt spisowy - przyjmuje interesantów od poniedziałku do piątku od godziny 7:30 do 15:30. 

- Od 23 sierpnia rachmistrzowie spisowi przeprowadzają spis w formie bezpośredniej, tzn. poprzez wywiad bezpośredni. Każdy rachmistrz posiada specjalny identyfikator. Co istotne, warunkiem przeprowadzenia wywiadu jest zachowanie standardowych zaleceń sanitarnych. Rachmistrz zobowiązany jest dbać o zachowanie dystansu społecznego oraz realizować obowiązek zakrywania ust i nosa - przypomina Urząd Miasta. - Każda z osób podlegających spisowi może także skorzystać ze spisu „na żądanie” - wystarczy zadzwonić na Infolinię spisową pod numer telefonu 22 279 99 99. Samospis można przeprowadzić także w Urzędzie Miasta Chełm przy ul. Lubelskiej 65. Punkt do samospisu czynny jest w godzinach pracy Urzędu. W celu umówienia wizyty w Urzędzie prosimy kontaktować się telefonicznie - nr tel. 82 564 32 06 lub 698 159 865.

oprac. MP

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe