Uwaga na te jajka - wykryto w nich salmonellę

  • 10.09.2021, 12:09 (aktualizacja 10.09.2021, 14:46)
  • oprac. MP
Uwaga na te jajka - wykryto w nich salmonellę
Na skorupkach jaj z sieci Biedronka wykryto salmonellę - alarmuje Główny Inspektorat Sanitarny. Obecność salmonelli potwierdziły badania przeprowadzone przez Państwową Inspekcję Sanitarną. Bakterie wykryto zarówno na powierzchni skorupek, jak i w treści jaj.

Specjaliści przypominają, że bakterie salmonelli mogą się przenosić na inne powierzchnie. Mówi szefowa chełmskiego sanepidu Elżbieta Kuryk:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Spożycie produktu z salmonellą - bez właściwej obróbki termicznej - może doprowadzić do zakażenia człowieka. Bakterie wykryto na produkcie "Jaja świeże L Moja Kurka" z terminem przydatności do 17 września bieżącego roku.

Producent prosi osoby, które zakupiły produkt "o jego wyrzucenie lub zwrócenie do najbliższego sklepu, w którym produkt został zakupiony". Zapewnia też, że wszystkim konsumentom, którzy zwrócą produkt wraz z opakowaniem (konieczne do identyfikacji daty przydatności produktu), zostanie zwrócony koszt nabycia towaru.

oprac. MP

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe