Chełm: Mieszkańcy zadowoleni z bezpłatnej komunikacji

  • 08.09.2021, 10:04 (aktualizacja 08.09.2021, 10:14)
  • oprac. MP
Chełm: Mieszkańcy zadowoleni z bezpłatnej komunikacji Facebook Chełmskie Linie Autobusowe
Od nieco ponad tygodnia zarówno chełmianie, jak i osoby spoza miasta mogą korzystać z autobusów CLA za darmo. Bezpłatna komunikacja to jedna z wyborczych obietnic urzędującego prezydenta miasta Jakuba Banaszka. Lokalny samorząd chce w ten sposób zachęcić mieszkańców do przesiadki z samochodów do autobusów, ponieważ im mniej aut jeździ po ulicach Chełma, tym czystszym powietrzem oddychamy.

Zapytani przez nas chełmianie oceniają pomysł bardzo pozytywnie. Rozmawiał z nimi Marcin Petruk:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Wiele osób zwraca również uwagę na to, że bezpłatna komunikacja jest bardzo dużym ułatwieniem dla osób starszych, które poruszają się głównie autobusami. Jak mówią, brak konieczności kupna biletów oznacza, że mają więcej pieniędzy na codzienne wydatki, w tym również leki.

Wprowadzenie bezpłatnej komunikacji to pierwszy krok w stronę zmian w sferze miejskiego transportu publicznego. W grudniu tego roku tabor CLA wzmocni sześć nisko-emisyjnych autobusów firmy Solaris, a na przestrzeni dwóch lat w Chełmie pojawi się ponad 20 pojazdów napędzanych wodorem. Na zakup tych ostatnich miasto otrzymało ponad 100 milionów złotych dofinansowania z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

oprac. MP

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe