Mundurowi z NOSG odzyskali trzy samochody ciężarowe

  • 07.09.2021, 11:35 (aktualizacja 07.09.2021, 11:54)
  • oprac. MP
Mundurowi z NOSG odzyskali trzy samochody ciężarowe
Funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej odzyskali trzy pojazdy ciężarowe o łącznej wartości 160 000 zł.

3 września przez drogowe przejście graniczne w Kukurykach z Polski na Białoruś, próbował wyjechać zestawem ciężarowym Volvo/Schmitz, 38-letni obywatel Mongolii. Podczas prowadzonej kontroli granicznej, funkcjonariusze ujawnili w pojeździe ingerencję w polu numerycznym VIN. Kierowca został zatrzymany, zaś ciągnik siodłowy Volvo o szacunkowej wartości 50 000 zł zabezpieczono na parkingu służbowym.

- Do kolejnego zdarzenia doszło w sobotę (4 września), kiedy to w Kukurykach, na kierunku wyjazdowym z Polski, ciężarowym Volvo o wartości 70 000 zł, usiłował przekroczyć granicę 33-letni obywatel Mongolii. Podczas prowadzonej kontroli granicznej funkcjonariusze SG zauważyli ślady ingerencji w pole numeryczne VIN auta. Kierowca został zatrzymany, auto zabezpieczono, zaś sprawie wszczęto postepowanie przygotowawcze - mówi Dariusz Sienicki, rzecznik NOSG.

5 września natomiast, również w Kukurykach, 58-letni obywatel Białorusi usiłował wywieźć z Polski samochód ciężarowy marki DAF (wartość 40 000 zł), w którym dokonano ingerencji w pola identyfikacyjne VIN. W sprawie wszczęto postepowanie przygotowawcze. Zatrzymany kierowca został przekazany do dalszych czynności funkcjonariuszom Policji.

W tym roku funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej, odzyskali różnego rodzaju pojazdy o łącznej wartości ponad 8 000 000 zł.

oprac. MP

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe