Tour do Konstytucja w Chełmie

  • 07.09.2021, 09:17
  • ---
Tour do Konstytucja w Chełmie
W najbliższą sobotę, 11 września, o godz. 12.00 na Placu Łuczkowskiego w Chełmie rozpocznie się happening pod nazwą Tour de Konstytucja PL. To ogólnopolska inicjatywa, której celem jest przybliżenie Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej, poświęcone prawom i obowiązkom obywateli.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Na spotkanie z konstytucją zaprasza pomysłodawca i organizator Robert Hojda:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Bus z polską Konstytucją odwiedził już prawie 90 dużych miast i miasteczek - jeździ po Polsce od trzech miesięcy.

Tour de Konstytucja to ogólnopolska inicjatywa, która przybliża obywatelom ważność Konstytucji RP.

- Tour de Konstytucja PL to wydarzenie dla wszystkich demokratów z udziałem artystów, prawników, osób zaufania społecznego i wolontariuszy. Ten innowacyjny, obywatelski cykl wydarzeń z ideą demokracji i z edukacją obywatelską dociera do dużych miast, ale przede wszystkim do mniejszych miejscowości i wiosek w całej Polsce. Uważamy, że dzisiaj priorytetem dla wszystkich organizacji obywatelskich jest dialog, ale prowadzony na poziomie najmniejszych skupisk ludzkich jak sołectwo, wioska, rodzina, grupa znajomych czy współpracowników. Dość traktowania rozmowy o konstytucji jako okazji do dzielenia społeczeństwa! - piszą organizatorzy projektu. - Zacznijmy rozmawiać bez uprzedzeń w stosunku do ludzi o innych poglądach lekceważąc podziały, które narzucili nam politycy. Nasza akcja jest apolityczna, także dlatego, że organizujemy ją we współpracy z różnymi grupami. W 2021 roku mija setna rocznica uchwalenia pierwszej pełnej Konstytucji po odzyskaniu przez Polskę niepodległości.

Szczegóły dostępne są na stronie internetowej www.tour-de-konstytucja.pl.

---

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe