Włodawa: Policja zatrzymała poszukiwanych mężczyzn - wpadli "na własne życzenie"

  • 30.08.2021, 12:12
  • oprac. MP
Włodawa: Policja zatrzymała poszukiwanych mężczyzn - wpadli "na własne…
Najpierw mieszkaniec gminy Urszulin zadzwonił pod numer alarmowy i zgłosił włamanie do swojego domu. Policjanci na miejscu nie potwierdzili zgłoszenia, za to podczas legitymowania wyszło na jaw, że zgłaszający jest poszukiwany i ma rok pozbawienia wolności. Następnie policjanci w Okunince podjęli interwencję wobec grupy mężczyzn, podczas której okazało się, że dwie osoby są poszukiwane.

Wczoraj (29 sierpnia) policjanci przeprowadzili nietypowe interwencje.

- Najpierw około 16:30 dyżurny włodawskiej komendy otrzymał informację, że na jednej z posesji w gminie Urszulin doszło do włamania. Na miejscu policjanci zastali zgłaszającego pod wyraźnym działaniem alkoholu. Funkcjonariusze nie potwierdzili zgłoszenia. Natomiast podczas sprawdzenia w systemach okazało się, że 29-letni mieszkaniec gminy Urszulin jest osobą poszukiwaną przez Sąd Rejonowy Lublin-Wschód i ma rok pozbawienia wolności. Policjanci zatrzymali mężczyznę i umieścili w policyjnym areszcie - mówi Elwira Tadyniewicz, rzecznik KPP we Włodawie.

Trzy godziny później w Okunince lubelscy policjanci oddziału prewencji podjęli interwencję wobec trzech nietrzeźwych mężczyzn, którzy w miejscu publicznym używali słów wulgarnych. Podczas legitymowania okazało się, że dwóch było osobami poszukiwanymi. 53-latek z gminy Gózd miał 8 miesięcy pozbawienia wolności, natomiast jego 41-letni znajomy ze Skarżyska Kamiennej poszukiwany był przez kozienicką komendę do sprawy kradzieży.

Wszyscy zatrzymani poszukiwani trafili do policyjnego aresztu. 29-latek i 41-latek zostaną przewiezieni do jednostek penitencjarnych zgodnie z dyspozycją sądu.

oprac. MP

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe