Chełm: Protest ratowników medycznych - część karetek nie wyjechała

  • 23.08.2021, 12:21
  • oprac. MP
Chełm: Protest ratowników medycznych - część karetek nie wyjechała
Ogólnopolski protest ratowników medycznych dotarł do Chełma. Na 13 karetek Chełmskiej Stacji Ratownictwa Medycznego, pracuje dziś niespełna połowa. Część ratowników wzięło zwolnienia lekarskie, inni są na urlopach.

Pracownicy chełmskiego pogotowia chcą więcej zarabiać. Czy chełmianie popierają ich protest? Pytał Marcin Petruk:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Ratownicy medyczni z Chełma przedstawili dyrekcji pogotowia konkretne żądania płacowe - 5400 złotych wynagrodzenia zasadniczego na umowę o pracę i dodatki: wyjazdowy i za dyżurowanie w niedzielę i święta. Z kolei pracownicy zatrudnieni na podstawie umów cywilno-prawnych chcą, by ich godzinowa stawka wzrosłą do 53 zł 80 gr.  
 

oprac. MP

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (14)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
bida_panie
bida_panie 24.08.2021, 09:20
problemy ratowników najlepiej widać na parkingu przed stacjami........
lexus, merc, audi, lexus, lexus, jeep...... o to chyba nie ratowniczy bo to tylko vw :)
pacjent
pacjent 23.08.2021, 14:21
Czyli rozumiem że jest to protest przeciwko rządowi RP i jego działaniom ? Szczególnie wobec hucznie wprowadzanego programu "Polski Ład"? No to idźcie strajkować pod KPRM a nie pozbawiacie mieszkańców trzech powiatów gwarantowanej im opieki medycznej !!!!
Rm
Rm 23.08.2021, 19:14
Właśnie od zapewnienia gwarantowanej opieki medycznej jest państwo, nie my.
 żenada
żenada 23.08.2021, 21:09
czytania ze zrozumieniem chyba nie uczona na tych kursach ratowniczych a doctor poniżej tak zachwala ........ a takich rzeczy ucza chyba w podstawówce?
Med
Med 23.08.2021, 13:49
Ja bym płacił za kilometr przejechanej trasy od pacjenta do szpitala. Koledzy trochę zaangażowania w pacjenta. Zasada ładuj i pędź już nie przystoi. Dostarczacie ludzi jak taxi. Smutne🙁🙁🙁
Ratownik
Ratownik 23.08.2021, 12:57
Zanim zaczniecie nas zjadać za stawkę 53 zł za godzinę... To dodam tylko że musimy odliczyć ZUS 1500 niezależnie Czy pracujemy czy nie plus oczywiście podatek, nie mamy chorobowego ani urlopów, nie mówiąc już o polskim lądzie który będzie z przedsiębiorców ściągał jeszcze wiecej
Jagoda
Jagoda 23.08.2021, 18:08
Nie tylko wy płacicie ZUS i podatki. Z reszta większość z was jest na krus. Zwykły wyjadacz chleba musi więcej od was pracować i nikt mu nie płaci za spanie, nikt nie „daje paliwa-sami sobie ściągacie” i nikt nie pozwala tym wszystkim „rolnikom” iść na urlopy i L4 w okresie żniw.
Jan
Jan 23.08.2021, 14:20
ale jak w listopadzie-grudniu zeszłego roku przynosiliście faktury po 18-20 tys. pln to nie protestowaliście, nie ?
Doctor
Doctor 23.08.2021, 18:29
Boli cię to? Trzeba było się uczyć
STOP_OBŁUDZIE
STOP_OBŁUDZIE 23.08.2021, 23:04
a ty doktór za czyje sie tak wyszkoliłeś? wydałeś chociaż zeta? może jedź do niemiec tam więcej zarobisz "PATRIOTO" !
anty_dupkom
anty_dupkom 23.08.2021, 22:55
a kto i za czyje piniendzy cie wynkształcił panie doktór? kasa kasa i kasa tylko wami rządzi dno ...... :(
pacjent
pacjent 23.08.2021, 21:05
Technik ratownik to bardzo wysokie wykształcenie .......
pracy 2-3h na dobe a kasy jak lodu taki to pożyje
Jan
Jan 23.08.2021, 14:04
ale jak pod koniec zeszlego roku przynosiliście faktury na 18-20 tys. pln to jakoś protestować się nie chciało
Umowa śmieciowa
Umowa śmieciowa 24.08.2021, 17:46
To było się zgłosić do szpitala potrzebowali ludzi aby pracować przy zarażonych Covidem-19 w szczelnych kombinezonach ,maskach z informacjami przekazywanymi jaki jest śmiertelny gdzie strach w oczach ludzi niemedycznych bojących się zbliżyć do ratownika ,pielęgniarki,lekarza że ich zarazi.Incydenty w sklepach w szkołach aby medycznych dzieci pozostały w domu bo zaraza inne dzieci.Ok 90%spoleczenstwa na urlopach ,praca zdalna a inni ryrali z nieznanym przynosząc ten syf do domu i podczas leczenia zdalnego ludzie bez innej opcji pomocy to my przybywalismy do domów ,mieszkań aby ratować.Chwaleni w mediach ,,bohaterowie,,.Tak walczymy o to abyśmy nie musieli ciągnąć 48-60 godz ciągiem wypracowując od 240-400godz /m gdzie większość śpi społeczeństwa a my się bujamy z jednego szpitala do drugiego.Tak ktoś napisze taki zawód wybraliśmy to tyrać a owszem wybraliśmy i sądzę że większość lubi pomagać mieć satysfakcję że ktoś żyje dzięki nam.Jezeli nic się nie zmieni to nie będzie ratowników medycznych po prostu zawód nie rokujący na przyszłość.

Pozostałe