Zbliża się Festiwal Trzech Kultur we Włodawie

  • 17.08.2021, 17:17 (aktualizacja 17.08.2021, 17:49)
  • oprac. MP
Zbliża się Festiwal Trzech Kultur we Włodawie
Trwają przygotowania do Festiwalu Trzech Kultur, który już we wrześniu odbędzie się we Włodawie. To już 22. edycja imprezy. Remontowane są m.in. wnętrza włodawskich synagog. Lada dzień Muzeum Zespół Synagogalny ogłosi program wydarzenia.

Mówiła dyrektor placówki Anita Lewczuk vel Leoniuk:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Na organizację imprezy muzeum dostało m.in. dotację z  Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w kwocie 105 000 złotych.  Co roku we włodawskim Festiwalu Trzech Kultur bierze udział kilkadziesiąt tysięcy osób. 

Równolegle trwa remont Muzeum Zespołu Synagogalnego we Włodawie. Modernizowane są wnętrza dużej i małej synagogi. Wszystko dzięki unijnym pieniądzom. Sprawdziliśmy jak postępują prace.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Remontu doczeka się także plac wokół synagog. Będzie nowe ogrodzenie, ławki i stojaki rowerowe oraz więcej zieleni. Pracownikom muzeum zależy na czasie, bo chcą, aby wszystko było gotowe na Festiwal Trzech Kultur.

oprac. MP

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe