Chełm: PWSZ oblegana - jak będzie wyglądała nauka w nowym roku akademickim?

  • 03.08.2021, 08:40 (aktualizacja 03.08.2021, 11:25)
  • oprac. MP
Chełm: PWSZ oblegana - jak będzie wyglądała nauka w nowym roku akademickim?
W październiku rusza nowy rok akademicki. Studenci - prawdopodobnie - będą uczyć się hybrydowo, żeby zminimalizować ryzyko rozprzestrzeniania się koronawirusa. Takie plany mają również władze Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie.

Mówi rektor uczelni prof. Arkadiusz Tofil:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Uczelnia monitoruje sytuację pandemiczną. To ona będzie w dużej mierze warunkowała decyzje dotyczące organizacji zajęć.

A chętnych do studiowania w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej nie brakuje. Jak podkreśla rektor, uczelnia nie jest wybierana jako rezerwowa, ale jako priorytetowa do kontynowania nauki. Także wśród obcokrajowców, których liczba jest porównywalna z ubiegłym rokiem. Czy jednak uda im się studiować stacjonarnie, będzie zależało od rozwoju sytuacji pandemicznej i ewentualnych utrudnień w przekraczaniu granicy.

- Największym zainteresowaniem niezmiennie cieszy się kierunek mechanika i budowa maszyn ze specjalizacjami lotniczymi - dodaje rektor. - Obecnie na I rok dokumenty złożyło ok. 300 osób. Niemniej chętnych chce studiować pielęgniarstwo i bezpieczeństwo wewnętrzne. Rok do roku zwiększa się również liczba osób wybierających matematykę i kierunki techniczne, ponieważ są one gwarancją pracy w zawodzie i odnalezienia się na rynku pracy.

oprac. MP

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Michał
Michał 03.08.2021, 11:17
Chodziło się do "Machai" :)

Pozostałe