Nielegalne wyścigi w regionie - zatrzymanie w Krasnymstawie

  • 01.08.2021, 14:47
  • oprac. MP
Nielegalne wyścigi w regionie - zatrzymanie w Krasnymstawie
Wczoraj w nocy policjanci ruchu drogowego interweniowali w związku z informacjami na temat nielegalnych wyścigów. Nieodpowiedzialni kierowcy próbujący popisywać się poprzez łamanie zasad ruchu drogowego zbierali się na terenie dużych parkingów m.in. w Puławach i Łęcznej. Mundurowi podjęli zdecydowane działania. Ujawnili 110 wykroczeń z czego prawie 70 dotyczących przekroczenia prędkości.

"Stop Agresji na Drodze” - pod takim kryptonimem policjanci z ruchu drogowego w Puławach oraz Łęcznej przeprowadzili działania, których celem było ujawnianie i eliminowanie z ruchu kierujących w rażący sposób naruszających przepisy ruchu drogowego. Dotyczyło to zwłaszcza osób biorących udział w nielegalnych wyścigach i „popisach” na drogach publicznych.

Dodatkowe patrole ruchu drogowego zostały skierowane z Lublina oraz Ryk. Ich efekt to ponad 200 kontroli drogowych. Ujawnili 110 wykroczeń z czego prawie 70 dotyczących przekroczenia prędkości. Wobec kierujących łamiących przepisy i zasady ruchu drogowego nakładali mandaty karne.

Do próby przeprowadzenia nocnego wyścigu doszło również w Krasnymstawie. Policjanci zatrzymali dwóch ścigających się kierujących samochodami marki volvo. Oba samochody ustawiły się na ulicy Polewanej zajmując dwa pasy ruchu. Ruszyli jednocześnie ścigając się ulicami Krasnegostawu. Obaj 20-latkowie z Krasnegostawu zostali zatrzymani i stracili prawo jazdy. W tym przypadku rażącego łamania prawa policjanci nie nakładali mandatów. Sprawa trafi do sądu a kierujący będą odpowiadać za stworzenie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

- Apelujemy do młodych kierowców o rozsądek i wyobraźnię. Takie postępowanie to igranie ze zdrowiem i życiem własnym oraz innych użytkowników dróg - mówią policjanci.

oprac. MP

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe