Lubelskie z bardzo słabym wynikiem szczepień. Czy grożą nam obostrzenia?

  • 29.07.2021, 13:24 (aktualizacja 29.07.2021, 15:24)
  • ---
Lubelskie z bardzo słabym wynikiem szczepień. Czy grożą nam obostrzenia?
Województwo lubelskie jest na przedostatnim miejscu w Polsce jeśli chodzi o liczbę osób zaszczepionych przeciw covid-19. Tymczasem to właśnie od poziomu zaszczepienia będą zależały decyzje o wprowadzaniu obostrzeń w związku ze spodziewaną czwartą falą epidemii.

Osób chętnych, żeby się zaszczepić, jest na Lubelszczyźnie coraz mniej. W punkcie szczepień w chełmskim szpitalu w rekordowym tygodniu, na przełomie kwietnia i maja, zaszczepiono 2600 osób. W ubiegłym tygodniu zaledwie 200. Mówi dyrektor szpitala Kamila Ćwik:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Mniej osób zgłasza się też na szczepienia do Populacyjnego Punktu Szczepień, który działa w hali MOSiR przy ul. Granicznej. Mówi Mariusz Żabiński, dyrektor MSP ZOZ:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Niektóre punkty szczepień na Lubelszczyźnie już zostały zamknięte, bo świeciły pustką. O regionalizacji ewentualnych obostrzeń związanych z czwartą falą pandemii wspomniał minister Zdrowia Adam Niedzielski. O rankingu gmin i frekwencji szczepień pisaliśmy TUTAJ.

---

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (8)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
gość
gość 09.09.2021, 21:13
Nie wiem czy faktycznie pisowcy to taki gatunek ludzki co oni wiedzą więcej niż inni. Ale w sklepach to już wolna amerykanka. Ludzie chodzą bez masek a gdzie jest obsługa sklepowa , gdzie jest policja. Brak maseczki to łamanie przepisów. Przepisy przepisami ale zdrowy rozsądek podpowiada ,że maseczka i dystans chroni przed zakażeniem. Czy to trudno zrozumieć. Nawet jak jest napis o obowiązku maseczki i dystansu to mało kto tego przestrzega. Gdyby rządowi zależało faktycznie na zwalczaniu tej zarazy to pogonili by policję do roboty.
astra
astra 10.09.2021, 08:10
tu same komuchy w Chełmie - tylko biorą pieniądze od pisowców
Jerzy
Jerzy 04.09.2021, 19:07
W Chełmie wchodzisz do sklepu z pieczywem jest napis załóż maseczkę i zachowaj dystans. Ale pisowcy już nie mają umiejętności czytania i wchodzą bez maseczek. A jak ktoś zwróci uwagę takiemu pisowcowi to tylko zaburczy jak idol w Warszawie. Powinno być wejdziesz bez maseczki to możesz dostać w mordę i wice premier od bezpieczeństwa nie uchroni.
gość
gość 06.09.2021, 12:48
Po czym poznajesz pisowca w sklepie??? Widzę, że żołnierze Tuska w natarciu. Chyba po szkoleniu u byłego PM Grabczuka. Interpretacja chyba ściągnięta z instruktażu na jego tablecie, którym pomagał sobie TV.
Antoni
Antoni 02.08.2021, 11:37
Wprowadzić zakaz wchodzenia do dużych sklepów bez certyfikatów i temat się rozwiąże. Tam gdzie wygrał PIS tam są ludzie o poglądach średniowiecznych. A ksiądz z ambony nie kazał się szczepić tylko głosować na PIS. Wynik jest jak każdy widzi. Dodatkowo są plotki ,że w Chełmie po sczepieniu umarło kilka młodych osób co jest kłamstwem.
roberT
roberT 03.08.2021, 17:46
znam kilku młodych antypisowców - tłu.. bez matury - też się nie szczepią. Wierzą tylko tvn24
chełmianin
chełmianin 02.08.2021, 16:56
Co Ty chrzanisz? W którym kościele to słyszałeś? Przeczytałeś bzdury na łonecie polskojęzycznym niemieckim portalu i bredzisz. Wczoraj przy kościele stał ambulans a ksiądz poinformował, że jest możliwość zaszczepienia. Sam mówisz jedynie o plotkach i dodatkowo powielasz je.
olo
olo 01.08.2021, 21:00
to te zacofane patafiany bez wykształcenia - chłopki roztropki

Pozostałe